Wpis z mikrobloga

#laptopy #komputery #informatyka #kiciochpyta #asus

Mirki laptop Asus X555lj / r556L 8 gb ram, 120 ssd samsung 650 intel 5200u wariuje, od jakiegoś tygodnia pojawiają mi się blue screeny na win 10 z błędem critical process died. Na początku pojawiały się tylko po wybudzeniu z uśpienia, teraz nawet podczas zwyczajnej pracy. Nie muszę nawet mówić jakie to irytujące. Niekiedy nawet system nie chce wstać przy uruchamianiu. Zrobiłem memtesta, wszystko ok. CristalDiskInfo pokazuje stan SSD na dobry 100%, zaaktualizowalem też bios. Dziś zrobiłem przywrócenie z recovery systemu, po zainstalowaniu i przy pierwszym oknie konfiguracji wywalilo blue screena z tym samym bledem. Przed sekundą na już skonfigurowanym systemie znów critical process died. Laptop nawet nie ma roku więc jeszcze na gwarancji, w ostateczności jeśli się nie uda to wyślę do asusa jeśli oni coś mogą z tym zrobić. Co to może być? jakieś porady?
  • 5
@Dilinus:Dobrze rozumiem? dowolna dystrybucje linuxa odpalić z pendrive i sprawdzić czy sie komputer zresetuje? Problem w tym, że te blue screeny sa strasznie nieregularne, jednego wieczora nie wystapi innego co chwile
@Bodzdan: Tak, zawsze możesz to zostawić na noc, odpalić przeglądarkę i filmik z youtube co trwa 10 godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego jakąś gierkę trzymać w menu i będziesz miał bieda stress test na noc ( ͡° ͜ʖ ͡°)