Wpis z mikrobloga

@100kW: Nie chodzi mi o częstotliwość CB na bao tylko o wykorzystanie anteny aby mieć lepszy zasięg na 2m i 70 cm.

Wiem że na CB aby dobrze odbierało trzeba było stroić SWR przycinać antene cuda na kiju itp itd, a jak to się ma to innych pasm?
@Rodriquez:
Antena to nie jest coś co działa magicznie.
Tu obowiązuje fizyka a nie "dawać wincyj".
Żeby antena była skuteczna musi być w rezonansie. A żeby była w rezonansie jej długość musi być odpowiednia do długości fali na której pracujesz.
SWR to współczynnik fali stojącej. Fala stojąca powstaje kiedy antena nie jest odpowiednio dopasowana.
Po pierwsze czy to jest Diamond czy chińczyk z napisem Diamond...
Jak chińczyk za $4 to może mieć się nijak do oryginału.
Po drugie Baofeng ma tendencje do przytykania się jeśli w okolicy są mocne sygnały.
Lepsza antena to większa podatność na ten problem.
Wyjedź za miasto i sprawdź obie anteny.
Albo podłącz Diamonda do jakiegoś porządnego radia.
@Rodriquez: Można przerobić antenę od CB tak by pracowała w paśmie 144MHz, sam tak kiedyś zrobiłem z anteną Hustler IC-100. Trzeba wywalić cewkę (przylutować gorącą żyłę bezpośrednio do gwintu promiennika) i dociąć promiennik (bat) do około 45cm. Można od biedy także pracować na tym na 430MHz.
Jak masz kasę to pewnie Yaesu 857.
Masz i KF i UKF i to również w SSB.
Masz 100W a na dodatek to uznana konstrukcja więc mało traci na wartości. Teraz kupisz używkę za 2500 za rok albo dwa sprzedasz za tyle samo albo niewiele mniej.
Jak nie to napisz czy krótkie czy UKFy i jaką kwotą dysponujesz.
Pomocny będzie też opis warunków antenowych jakie masz.
@wbielak:
Dzięki piękne za info właśnie teraz siedzę w bloku na wysokości 4 piętra i testuje oryginalną bao i tego diamonda. Powiem CI padaka ten diamond,
Na fabrycznej policjant podaje dane kierowcy przekręcam szybko na diamonda i nic nie słysze (Słysze tylko policjanta dyżurującego na komisariacie).
Tak samo mam RH-660S i też nic nie słychać.
Wszystko chyba podróbki.... Skąd kupować? Hamradioshop chyba ma jakiś niesprawdzony ten towar.
Dzięki wielkie kolego za