Wpis z mikrobloga

Mirki, gdyby ktoś wybierał się pożyczonym samochodem za granicę to informuję was, że nie warto przepłacać za upoważnienia w PZM. Może nie #oszukujo , ale na pewno koszą ładny hajs na osobach które nie mają dostatecznych informacji.

Zamiast upoważnienia z PZM taniej zazwyczaj wyjdzie zwykłe upoważnienie u notariusza (może ono być bezterminowe, a w PZM płaci się za długość upoważnienia).

Napisałem mały poradnik dla osób, które chcą wybrać się pożyczonym samochodem za granicę o tym jak uzyskać upoważnienie poświadczone notarialnie krok po kroku. Koszt takiego upoważnienia to zazwyczaj 24,60 złwięc bardzo mało w stosunku np do 260 zł które woła PZM za poświadczenie rocznego upoważnienia.

Poradnik jest tutaj. Na stronie znajduje się też lista europejskich krajów i informacje o tym gdzie jaki rodzaj upoważnienia jest potrzebny. Niestety w przypadku wielu krajów brak jest informacji, MSZ nie udostępnił ich na swoich stronach internetowych, wysłałem jednak maile do ambasad i mam nadzieję, że w najbliższych kilkunastu dniach uda się tą listę uzupełnić.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie tak abym mógł go jeszcze bardziej udoskonalić więc gdyby któryś mirek wiedział coś ciekawego to niech pisze ( ͡º ͜ʖ͡º)

#podrozujzwykopem #samochody #zagranico
  • 2