Wpis z mikrobloga

@yorar: wciąż nie ma :D Najwyższy stopień z jakim się spotkałam w szkołach średnich i poniżej to doktor. Chyba żaden profesor nie miałby nerwów do takich rzeczy :b
  • Odpowiedz
@tomuszek: @yoreciv: smutna szkoła, w życiu bym nie powiedział profesorze do kogoś kto nim nie jest a jak by miał z tym problem to poprosiłbym o okazanie tytułu naukowego. Się magistrom w dupach poprzewracało
  • Odpowiedz
@elemenTH: mimo wszystko lepiej przegryźć i nie wychylać się. Wprawdzie są normalni nauczyciele, którzy sami mówią, że to bez sensu zwyczaj, ale zdarzają się tacy, którzy potrafią potem mścić się przez rok.
Swoją drogą ciekawe jest to, że w szkołach średnich czepiają się o nazwanie nauczyciela per pan/pani zamiast profesor, a na uczelniach wyższych potrafią się wkurzyć, jak nazwie się zawyżonym stopniem naukowym ;)
  • Odpowiedz
@yoreciv: bo na uczelniach są ludzie o wyższych stopniach naukowych i mogli by się #!$%@?ć, jeżeli magistra nazywało by się profesorem a w liceum przeważnie sami magistrzy i tyle, #!$%@? mózgi bo jak to określić?
  • Odpowiedz
smutna szkoła, w życiu bym nie powiedział profesorze do kogoś kto nim nie jest a jak by miał z tym problem to poprosiłbym o okazanie tytułu naukowego. Się magistrom w dupach poprzewracało


@elemenTH: To tytuł zwyczajowy i grzecznościowy. Ale no tak, w socjalistycznej Polsce na wszystko musi pozwalać ustawa, bo inaczej jest zakazane. Aż nie wiem czy mogę się do ciebie zwracać elemenTH, bo przecień nie ma ustawy o tym mówiącej.
  • Odpowiedz
@Asterling: Co nie zmienia faktu, że jest formą utrwaloną w kulturze. To tak jak do technika farmacji w ładny sposób można się zwrócić używając "panie magistrze", a do lekarza "panie doktorze".
  • Odpowiedz
@elemenTH: a jak w przychodni zostaniesz skierowany do doktora iksińskiego to też go najpierw poprosisz o okazanie tytułu naukowego żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie jest magistrem a nie doktorem?
  • Odpowiedz
@elemenTH: język potoczny to język, który jest używany przez ludzi, niekoniecznie zgodny ze ścisłymi definicjami i skoro w bardzo wielu szkołach do nauczycieli uczniowie zwracają się do nauczycieli per "profesorze/sorze/psorze" etc to tak - w języku potocznym profesor to właśnie nauczyciel
  • Odpowiedz