Wpis z mikrobloga

@Optimystique: nie mam pojęcia jaka taśma, gdzieś to wyczytałem i na zdjęciach było coś, co przypominało taśmę malarską ;-)

@garmil: dzięki za podpowiedź, na pewno w wolnej chwili spróbuję coś takiego zrobić i zobaczymy. Przy czym w tym chińskim oprogramowaniu szukałem opcji drugiego przejścia (albo raczej wpisywania ilości przejść) i nie znalazłem.. Ale może za słabo szukałem :)

@Bozyszcze: tylko jaką farbą? Wiem, że ogólnie laser nadaje się do
no to mam pytanko :) Jak myslisz...gdyby pokryć farbą płytke pcb i potem próbować wypalic te farbę w miejscach gdzie miała by być wytrawiona to dał by rade?


@Bozyszcze: po co tak kombinować, by "wypalać" (a co z wypaloną farbą? zniknie? Zostanie jako spalona farba), skoro możesz kupić nawet gotowe płytki pokryte farbą fotoczułą - nawet słabym laserem led to naświetlisz-utrwalisz wg wzoru, potem tylko zmywacz i do trawienia.
@husky83: powinieneś sobie dorobić nadmuch na wiązkę, wtedy nie będzie się zapalać materiał, opcje wielokrotnego przejścia powinny być, jak nie to robisz ręcznie czyli powtarzasz cięcia na małych mocach i dużych prędkościach
@husky83: cudów się po tych ploterach nie spodziewaj; przydatny jest red dot - wskaźnik do pozycjonowania i stół plaster miodu ; najlepiej obsługiwać przez laserDRW / CorelLaser; utrzymuj w czystości, ale delikatnie z lustrami, soczewką bo się łatwo rysują; one mają prędkość posuwu do 40mm/s i bliżej tego się trzymaj, jak największa prędkość i moc; grawerowanie do 400mm/s
@garmil: Cudów oczywiście się nie spodziewam, ale spodziewam się, że przetnie sklejkę 3mm i wygraweruje mi w niej coś.
Red dot mam (wczoraj w końcu wrzuciłem baterie, bo to taki 'dodatkowy'), plastra miodu niestety nie mam. Obsługuję przez laserDRW (projekty z inkscape).
Kombinowałem, jednak ewidentnie brakuje mi nadmuchu, bo materiał jednak lubi się zapalić. Jak mocny powinien być taki nadmuch? Myślę o jakimś miniaturowym kompresorze w stylu kompresora samochodowego lub do