Wpis z mikrobloga

@j3sion
@bartek_gol pracowałem pół roku w zakładzie oczyszczania miasta i chłopaki jak im się spieszyło albo inny samochód nie mógł wjechać to brali wszystkie śmieci do jednego, jak się ktoś pytał dlaczego ladują do jednego to sie odpowiadało że wajha z lewej to jedna komora, a z prawej druga. Ludzie to kupują bo nie wiedzą. Z grubsza też nasze wyobrażenia o segregowaniu w domu można wsadzić sobie między książki.

Papier i plastik
@BRYN0L: ja ogólnie uważam, że sortownia zrobi to lepiej niż ja w domu. Dlatego jestem za sortowaniem śmieci w formie, suche i mokre. Przy czym nie mam zamiaru myć w domu butelek, słoików, puszek i plastików po jedzeniu, więc wg ulotki powinienem to wszystko wrzucać do ogólnego śmietnika. Tak samo papierowe torby np. z biedronki, które mają pośrodku plastikowe okienko. Do którego kosza to wrzucać?
W sortowni "suche" i tak umyją,
@j3sion u mnie w domu są dwa kosze:
- pierwszy na typowo plastik/papier czyli rzeczy które można przetworzyć w jakikolwiek sposób (aluminium także tam wrzucamy)
- drugi to odpady spozywcze, rzeczy których nie chce się domywac i ogarniać oraz odpady które nie pasują do kosza nr 1 jak np styropian czy nie pasujące do szkła np talerze (fajans). Naprawdę to wystarcza, sortowni możesz ułatwić jeśli segregujesz dokładniej ale tak z grubsza wrzucanie