Wpis z mikrobloga

@NecroYuggoth: u mnie w pracy odliczają czas spędzony na siusiu od przerwy obiadowej. a przerwę obiadową możesz mieć, jeśli wykorzystasz 5minutowe przerwy BHP przysługujące Ci za każdą godzinę pracy przy komputerze jako jedną np. 20 minutową, co jest np. średnio legalne.
w poprzedniej pracy zdarzało się robić w temperaturze powyżej 30 a czasem w równych 40 stopniach bez dodatkowych przerw, które ponoć są obowiązkowe w takiej temperaturze
czasem niestety pracodawcy nie
@bslawek: @NecroYuggoth: w sumie jak pomyślę mocniej na temat mojej aktualnej pracy to jest to nawet nie średnio legalne a nielegalne.
co do tego, że nie obowiązuje KP przy umowie zlecenie to jak pamiętam, ten zapis często widywałem na umowach zlecenie, że tutaj KP nie obowiązuje. jednak za każdym razem były to stanowiska, gdzie pracę wykoywało się w określonym czasie i miejscu, więc tu z kolei ciśnięcie umowy zlecenie bywało
@bslawek: wiesz co, w poprzednim miejscu pracy, gdzie co prawda z przerwami cyrków nie robili ale nikomu UoP nie chcieli dać, tylko wszystkich trzymali na przedłużanych co miesiąc umowach zlecenie (ciekawostka: w przypadku umowy zlecenia jeśli umowa ta jest na okres do trzech miesięcy to nie ma okresu wypowiedzenia, łatwiej kogoś siępozbyć) było parę razy #!$%@? do PIPu i to nic nie dało. nie wiem, czy łapówkę ktoś dostał, czy jak,
@bslawek: myślę, czy w sprawie aktualnego pracodawcy nie pójść do PIPu. co mnie najbardziej dziwi, to pozostałym pracownikom wcale nie przeszkadza taki układ, nikt na to nie narzekał a jak podpytywałem to ludzie mówili, że tak jest w sumie spoko