Wpis z mikrobloga

@glosniczka: #slask #kopalnie #kopalnia #gwaraslaska #gwaraslonsko #wegiel #gornicy #gornictwo #gornik

Cześć, chciałabym prosić osoby(minimum 10) pracujące w kopalni o wypełnienie naprawdę krótkiej ankiety o gwarze śląskiej w górnictwie. Jest mi to bardzo potrzebne, bo piszę pracę licencjacką i moim tematem jest właśnie gwara śląska. Studiuję studia polsko-niemieckie na uniwersytecie w Regensburgu w Bawarii. Ankieta ta jest naprawde krótka, jej wypełnienie to max. 5 minut, serio! Są obrazki i trzeba podpisać jak nazywany jest w górnictwie jakiś przedmiot, oraz pytania typu: Jakiego słowa używają Ślązacy na „kopalnię”?

Bardzo Was proszę o pomoc! Ankietę będę wysyłać do osób które podadzą mi swojego maila na priv lub w komentarzu. Proszę tylko o wypełnienie jej i odesłanie mi.

Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc ;*
  • 13
  • Odpowiedz
@glosniczka: Słońce, ale to jest w PDFie :D. jak mam to wypełnić? Ściągnąć i zainstalować edytor pdf? :D Albo wydrukować, wypełnić, zeskanować i wysłać? :D trzeba to było w jakimś wordzie zrobić albo coś.
  • Odpowiedz
@glosniczka:
przykładowo :
11) Jak Pan/i powiedział(a)by na pierwsze wiercenie w urobisku (tzw. włamanie)?
Nie znam określenia na pierwsze wiercenie, a "włamanie" to chyba chodziło Ci o "rabowanie" ale to nie ma nic wspólnego z tym wierceniem. Reszta pytań też taka jakaś....
  • Odpowiedz