Wpis z mikrobloga

Mam takie zapytanko w sprawie #xiaomi #mi4 i jego aparatu, a dokładniej szybki, tegoż aparatu. Zauważyłam na nim lekkie mikro ryski i jedną nieco większą (swoją drogą nie mam pojęcia jak one powstały, bo o telefon dbam bardzo). No ale do rzeczy. Niestety szybka nie jest wymienialna z pleckami. To mamy dwa wyjścia.

1) Albo dokupić szkło i wymienić. No tutaj jest problem, bo nie mam pewności, czy tak się da.
2) Albo spróbować jakoś szkło wypieścić, żeby te ryski jakoś zmniejszyć. I tu kieruję pytanie do speców od #fotografia, może coś podpowiedzą? Macie na codzień styczność z obiektywami i innymi cudami techniki i może rzucicie jakąś radą.

Z góry dziękuję bardzo za wszelkie odpowiedzi i poświęcony czas. :-)
  • 8
@souriss ta szybka to plastik. Rysy są centralnie pod obiektywem? Jak nie to raczej nie powinno przeszkadzać w jakości zdjęć. Wymienić się da. Trzeba wydłubać stare i wkleić nowe. Jak chcesz to ja mam taką szybke bo kupiłem na ali na zaś a niestety moje mi4 już nie działa
@souriss aha no teraz sobie przypomniałem. Chyba mam też ta część z osłona aparatu, brakuje tam chyba śrubek i takiej uszczelki gumowej co była przy szkiełku.