Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mój bullshit detektor #!$%@? w kosmos. Mam coraz więcej przesłanek i jestem niemal na 100% pewna, ze mój szef pozakładał podsłuchy w pokojach w firmie. Obszukałyśmy wszystkie szafki i zakamarki. Kupiłysmy z dziewczynami z innych działów na spółkę wykrywacz podsłuchów i próbowałyśmy poszukać na własna rękę, ale nic to nie dało - urządzenie pokazywało na okna i kaloryfer (ktoś jest w stanie wytłumaczyć dlaczego?). Jak małe mogą byc urządzenia do podsłuchu i co możemy z tym fantem jeszcze zrobić? Mój szef to typ człowieka, któremu trochę sie pod kopułą poprzestawiało (a to nawet nie jest jego firma, on nią tylko zarządza). Ostatnio wymyślił, żeby na przerwę śniadaniowa informatyk odłączał wszystkim internet. Tak, wiem, najlepiej zmienić robotę, ale ja odejdę a inni z tym problemem zostaną, a poza głupim szefem to atmosfera w robocie jest świetna.

#pytanie #pracbaza #gorzkiezale i trochę #elektronika
  • 13
@Toniezarzutka: jakich podsłuchów spodziewasz się znaleźć? Nadające na falach radiowych, nagrywajace czy jeszcze inne (nie wiem, są na Wi-Fi?)
W kazdym przypadku pomysl nad logistyką tego. 1 wymaga jakiegos radia do słuchania (chyba że w paśmie fm, to i wy sobie posłuchacie), 2 wymaga żeby szef pod waszą nieobecność zgrał dane / wyciągnął nośnik, no a 3 to informatyk wam powie ;)
1 jeśli jest poza pasmem radia FM można będzie
@Toniezarzutka: no to posluchaj radia na telefonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętaj żeby sprawdzić w ustawieniach apki radia czy możesz odbierać szersze pasmo niż u nas w kraju (poniżej 87 MHz) bo tam chyba najwygodniej dać podsłuch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jesli myślisz że podsłuch jest na laptopie to wyłącz w nim Wi-Fi ( ͡° ͜ʖ ͡°)