Wpis z mikrobloga

@Duze_p--o: O tym, że będą uciekać przed Trumpem do Kanady mówią lewaki które mają mu za złe że jest przeciwko nielegalnym imigrantom z Meksyku. Więc skoro Meksyki takie fajne to dlaczego akurat do Kanady uciekają, mogą żyć ze swoimi ziomkami zza południowej granicy na ich terenie, widocznie jednak Trump ma co do nich rację.
  • Odpowiedz
Więc skoro Meksyki takie fajne to dlaczego akurat do Kanady uciekają


@ToJaZdzich: Może dlatego, że większość amerykanów mówi po Angielsku, a to podobnie jak w Kanadzie xD?
  • Odpowiedz
@ToJaZdzich: Nigdy nie zrozumiałam tego prawackiego przekonania, że trzeba kogoś lubić, żeby go nie dyskryminować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na przykład określenie "Nigger lover" nadawane ludziom, którzy uważają, że katowanie ludzi tylko dlatego, że są czarni nie jest do końca w porządku. Możesz to jakoś logicznie wytłumaczyć?
  • Odpowiedz
@ToJaZdzich: Czego nie rozumiesz? Wytłumaczyć słowo po słowie?

Więc skoro Meksyki takie fajne to dlaczego akurat do Kanady uciekają, mogą żyć ze swoimi ziomkami zza południowej granicy na ich terenie

To są Twoje własne słowa. Sugerują one, że oczekujesz, że wszystkie osoby, które nie mają nic przeciwko osiedlaniu się Meksykańczyków, mówią tak, ponieważ tych Meksykańczyków lubią.
Więc skąd takie przekonanie, skąd ten pomysł? Dlaczego uważasz, że jedno wynika z drugiego?
Z taką postawą spotykam się bardzo często wśród prawaków. Jeśli ktoś popiera legalizację małżeństw homoseksualnych, to na pewno jest pedałem, albo przyjacielem pedałów. Jeśli kogoś oburza obrażanie kobiety, to jest białym rycerzykiem.
  • Odpowiedz
@Marbarella: Nie wiem jaka jest twoja dokładna definicja prawicy, ale zdecydowanie coś jest z nią nie tak.
Nie wiem też jak wiążesz nie wpuszczanie nielegalnych imigrantów do swojego kraju z dyskryminacją, ale jeśli dla ciebie jest to dyskryminacja to każdy rząd na świecie kogoś dyskryminuje, w tym pani Clinton oraz pan Obama.

Tworzysz w swojej głowie jakieś przykłady, dopinasz do nich łatkę prawaka po czym doczepiasz te łatki ludziom z
  • Odpowiedz
@Marbarella: Ale zdajesz sobie sprawę,że jak ktoś nie lubi islamistów,meksykanów czy murzynów to nie dlatego,że ich nie lubi BO TAK I JUŻ? Z reguły za tym idą jakieś argumenty typu wyższa przestępczość,gwałty i inne rzeczy które nielubiane grupy robią. Czyli co, według Ciebie są ludzie,którzy nie lubią murzynów BO TAK,ale ich nie dyskryminują BO TAK? To dlaczego ich nie lubią? Ze względu na kolor skóry? Wtedy są rasistami.
  • Odpowiedz
@ToJaZdzich:
Mem dobry. W punkt!

Co do samego Meksyku jednak... Pomijając standard życia i rynek pracy -- gorsze niż w kraju tak rozwiniętym jak USA -- to jednak Meksyk jest krajem przepięknym i arcyciekawym. Jakby tak pracować zdalnie jako #programista$100k, jest wiele miejsc w Meksyku, w których chętnie bym sobie pomieszkał.

Wycieczka po Meksyku zmieniła moją opinię o tym kraju o 540 stopni. To nie jest syf,
  • Odpowiedz
@ToJaZdzich: Logiczna kurtyzana. Meksyk jest zły. Dlatego nikt nie chce jechać do Meksyku. Nie dlatego, że Meksykanie są źli. Kompletne pomieszanie pojęć.

A dlaczego w Meksyku jest tak źle? W ogromnej części przez USA, NAFTA i amerykańskie korporacje.
  • Odpowiedz
@Kampala: Mocne. Założe się że jesteś jednym z tych którzy za radykalizację muzulmanów winią Zachód xD Skoro firmy USA tam działają to znaczy że ludzie ich chcą, to się wolny rynek nazywa. Do Nafty też ich nikt siłą nie wepchał
  • Odpowiedz
@ToJaZdzich: ah uwielbiam te argumenty oparte o logike ale oczywiscie zawsze przemilaczajace czynniki inne tak jakby nie istialy i tworzenie potem pod dana teze oparta na wczesniejszym argumencie coraz bardziej glupich argumentow.

Co mnie ominelo w dojrzewaniu ze nie wskoczylem na ten pociag ideologicznego myslenia bo nie bede tego prawactwem nazywał. Jeszcze jakis wykopek zqcznie mi tlumaczyc ze nie zrozumialem definicji prawactwa. oczywiscie calkowicie klocaca sie z uznanymi definicjami w
  • Odpowiedz