Wpis z mikrobloga

@DarkAlchemy: Tak, ale to inna firma robiła, jeśli mówisz o tych przy Rondzie Regana, nie powiem, ładnie wyszło, ja mam tylko detal kamienny (okna gzyms cokół), tamte elewacje są całe z kamienia, mogę tylko pozazdrościć tamtemu wykonawcy, bo taki metraż to majątek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przypadkowylogin: Piaskowiec jest dość miękki (czasem, aż za bardzo), pytasz o "ścieranie" więc domyślam się, że masz na myśli piaskowanie, lub hydro piaskowanie, ja tego używam w ostateczności, ingerencja mechaniczna tylko w ostateczności. 95% zabrudzeń da się wyczyścić za pomocą kwasu (lub środków na jego bazie) i mycia wysokociśnieniowego, ewentualnie dyszy rotacyjnej (to już trochę mechanicznie uszkadza kamień), żeby (nazwę to zniszczyć, nie zetrzeć;-) ) 5 mm piaskowca, wystarczy piaskarka i
@Cephalopoda_Ammonoidea: Cena jak to w sprawach "okołobudowlanych" zależy od bardzo wielu czynników. Wszystko zależy od tego ile jest metrów, jak wysoki jest budynek, jak duży jest stopień zabrudzenia i zniszczenia kamienia, czy są to proste formy jak ta na zdjęciu, czy na przykład rzeźby. Ja nie tylko czyszczę, również uzupełniam ubytki (które później trzeba scalić kolorystycznie z kamieniem), często tak jak w tym przypadku, wymieniam nieszczelną fugę. Ale bez zagłębiania się,