Wpis z mikrobloga

Fotomircy z tagu #fotografia, planuje zakup lustrzanki z matryca aps-c (używane body) i szukam jednego obiektywu na początek. Tanie zoomy ze światłem 3.5/4 wypadają słabo, dlatego rozważam 50/1.8 lub zadłużenie się u różowegopaska i kupnie 17-50/2.8. No i z tego powodu przeliczam sobie ekwiwalencie. Mam kompakt Fuji z matryca 2/3", czyli krop razy 4. A najmniejsza ogniskowa w aparacie to 28mm, czyli da nam 112mm na pełnej klatce, czyli 70mm na aps-c. Czyli w moim przypadku stałka 50mm w aps-c będzie miała większy kąt niż minimalna ogniskowa w starym kompakcie. Dobrze to liczę?
  • 6
@Mankitifika: Kup sobie tego taniego ciemnego zooma, w końcu ile on kosztuje, stówke? Zobaczysz jaka ogniskowa ci pasuje i wtedy kupisz 28,35,50 czy jasne 17-50.
Co najczęściej fotografujesz? Bo ten ciemny zoom do krajobrazów często wystarcza, w sieci można znaleźć mnóstwo dobrych przykładów.
@Mankitifika: Jeśli byłbyś zainteresowany to mam do sprzedania canona 30d:) 350 bez karty, z pudełkiem, z baterią i ładowarką. Dorzucam za darmo tamrona [nie 16-300, zaraz wygoogluje co to dokładnie było] ( to był mój pierwszy zestaw i o ile 30D w porządku to za tego tamrona pieniędzy bym nie wziął).
@ocotuchodzi: tzw. fotografia uliczna i portret
@SuchyNurek: Powiedz co tam masz bo celowałem w 40d, tak żeby został na dożywocie, później zbieranie szkieł i przesiadka na coś nowszego. Wracam do zabawy, ponad 8 lat minęło od warsztatów, sesji i wystaw. Ostatnio wkręcili mnie jako drugi fotograf na balach dzieciaków to pomyślałem, lepszy spacer z aparatem niż kanapa po pracy.