Wpis z mikrobloga

@Holiday: Jakby ktoś był ciekaw jak takie osoby tłumaczą naukowe datowanie szczątków, skoro ziemia ma mieć kilka tysiecy lat, to przedstawiam cytat z polecanej przez niego strony:

Biblia jasno stwierdza, że Ziemia jest względnie młoda, liczy sobie nieco ponad 6 tysięcy lat. Argumenty na rzecz tego stwierdzenia przedstawiano przez setki lat. Poprawnie stosowana nauka nie zaprzecza temu stanowisku. Fragmenty Biblii - takie jak Psalm 18:7-8, Księga Habakuka 3:8-10 oraz Księga Powtórzonego
@Holiday: Znajomy mi to pokazywał z tydzień temu. O ile po pierwszej części czułem jedynie ogromne zażenowanie i rozbawienie, o tyle oglądając drugą już się #!$%@?łem. Ściek umysłowy.
Czekam z niecierpliwością aż te głupki zaczną podważać prawo powszechnego ciążenia, już nic mnie nie zdziwi.


@wyindywidualizowanyentuzjasta: już nie musisz czekać, służę linkiem: http://zbawienie.com/plaska-ziemia.htm

Teoria grawitacji - są dziesiątki dowodów, że grawitacja nie istnieje i owe dowody rozbijają w puch heliocentryzm i geocentryzm.


Polecam ogólnie całą stronę. To bynajmniej nie jest najbardziej zwariowany tekst stamtąd.
Przeciez ci ludzie w szkole uczyli sie tego, co my- i co, cale życie negowali, od przedszkola? Czy później to po prostu wyparli? JAK?


@to_juz_przesada: bardzo prosto — oni przyjmują inne aksjomaty niż Ty, ja, czy ogólnie rozsądni ludzie ;). On założył a priori, że wszystko napisane w Biblii to Prawda Najprawdziwsza. Więc teraz wszystko, co nie jest tak, jak napisane w Biblii prawdą być nie może. Doświadczenia, rygor dowodu, metoda
@to_juz_przesada: nie wiem, jak konkretnie u niego to wyglądało, ale w przeważającej większości przypadków, na które natrafiłem, od dzieciństwa się takim tłumaczy, że Bóg, Prawo Boże, Wola Boża itd. kierują światem. Jak dzieciak to odpowiednio mocno przyswoi, to sceptycznie podchodzi do rozumowań naukowych (bo, jak to ujął sam Chojecki, „odzierają Boga z jego chwały”). Więc najpierw „tak nie jest, jak mówią naukowcy, bo Bóg”, a potem, jak się już taki naczyta