Wpis z mikrobloga

#inteligentnydom #mondrydom #automatyka #automatykadomowa
Zaczął mi się "sezon ogórkowy" w obu branżach, w których pracuje wiec mam w końcu trochę czasu. Zacząłem najprostszy, a zarazem najnudniejszy i chyba najbardziej męczący etap prac - okablowanie. Na pierwszy ogień poszły rolety, które mam już założone. Żeby nie bawić się w puszki polaczeniowe w części mieszkalnej, wszystkie przewody wywalam na poddasze (nieużytkowe). Nie mam pomysłu, jak sterować roletami jeszcze, ale myśle nad tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tzn. wiem jak podnosić i opuszczać do końca, ale nie wiem jeszcze jak zrobić, żeby rolety uniosły się na przykład o 10cm
rolfik_r1 - #inteligentnydom #mondrydom #automatyka #automatykadomowa
Zaczął mi się "...

źródło: comment_PiBAZEkH8NE9uWX2CgxO36VLTIXSernJ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@prondzyk: chciałbym uniknąć rozbierania kasety z roleta i dokładanie czegoś przy oknie. Żona, estetyka i te sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na razie myśle o skryptach, które będą wiedziały, ze na przykład 5s pracy silnika to 10cm ruchu rolety. Tylko wtedy musiałbym zamknąć roletę do końca i otwierać przez określony czas. Pytanie jak czas będzie się zmieniał zima i latem
  • Odpowiedz
  • 1
@rolfik_r1 software'owo. Wprowadzając do programu czas ruchu w górę i w dół każdej z ropet (+przy doprowadzaniu do skrajnych pozycji mały naddatek czasu w formie resetu).
  • Odpowiedz
  • 0
@rolfik_r1 jak chcesz wchodzić w kompensację temperatury to bardzo ambitnie Colego z Twojej strony. Zacznij na razie od stopera, potem możesz rozbudowywać algorytm.
  • Odpowiedz