Wpis z mikrobloga

Bzdura, od pół roku urząd się do mnie nawet nie odezwał, jestem vatowcem jeśli ma to jakiś związek, działalność typowo usługowa. Co robi kumpel?
@26_29: moi rodzice maja siedziby firm w domu. Mama - sklep wysyłkowy , tata transport. Nigdy nie było żadnej kontroli, jak już to krokodyle by sprawdzić tarczki kierowców ale to w sumie po tym jak jednego kierowcę złapali na tym ze 15 minut za krótko miał pauzę ...
Bzdura, od pół roku urząd się do mnie nawet nie odezwał, jestem vatowcem jeśli ma to jakiś związek, działalność typowo usługowa. Co robi kumpel?

@Seravee:
Też mam działalnośc, wieki temu i wiem, że tak nie było. Dlatego się pytam, bo moze coś się zmieniło.
Z tego co wiem, to jest/będzie VAT-UE (przychodzy z adsense), a takich to lubią sprawdzac, bo często właśnie słupy na vat-eu wałki niby robią. Ale jeśli coś
@romo86: Są. Mój brat miał jakiś miesiąc temu. Pytali o szyld na drzwiach, czemu nie ma. On powiedział, że on nie przyjmuje klientów w domu bo świadczy usługi przez internet, głównie dla zagranicznych klientów z którymi nawiązuje kontakty równiez przez internet. No i się odczepiła. Ale dziwne to ogólnie. Firma zakłądana we wrześniu
@26_29 każde nowe zgłoszenie firmy do VAT jest dokładniej teraz kontrolowane, ale na ogół pytają tylko o umowę i profil działalności. Nikt nie ma wpływu na nadgorliwosc co niektórych urzędników którzy chcą na chwilę się wyrwać zza biurka.
@26_29: @romo86: @Seravee: @mun88: @Wychwalany: @rejend: nie na drugi dzień, ale niestety muszę potwierdzić że są takie kontrole. Z tego co dowiedziałem się od Pani, to sprawdzają tylko czy firma istnieje pod danym adresem. Niby ma być to jakieś działanie wymierzone w wirtualne biura (???) i podobno jest to wprowadzone od niedawna.