Wpis z mikrobloga

Zima tuż tuż... Sprawdź jak tanio wysłać opony kurierem

Wysyłając opony nalezy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

- opony muszą być czyste i suche,

- opony pakowane po dwie muszą być dobrze ze sobą połączone,



Paczka z oponami będzie traktowana jak przesyłka standardowa, tylko gry zapakujesz ją na jeden z poniższych sposobów:

- Folia Stretch - Opony powinny być mocno owinięte folią typu stretch oraz zaklejone taśmą do pakowania

- Pas tektury - Opony powinny być zawinięte pasem tekturowym oraz zaklejone taśmą do pakowania

- Karton - Opony powinny być zapakowane w karton tekturowy o odpowienio dobranej wielkości



Zasady łączenia opon:

Opony do 16` łącznie moga być pakowane po dwie do jednej paczki

Opony do 18
łącznie powinny być pakowane po jednej na paczkę chyba, że łączne wymiary paczki pozwalają na wysyłkę dwóch

Opony od 19
` powinny być wysyłane na palecie



Powyższe zasady są ogólnie przyjętymi, lecz poszczególne firmy kurierskie moga mieć dodatkowe wymagania.

Prosimy o zapoznanie się z tymi wytycznymi w zależności od wybranej firmy
#kurier #motoryzacja #poradnik
  • 3
  • Odpowiedz
@tuwysylam_pl: Troche bzdurnie napisane, wszystko zależy od konkretnej firmy kurierskiej, więc nie wiem po co takie absurdalne uogólnienia?

Paczka z oponami będzie traktowana jak przesyłka standardowa, tylko gry zapakujesz ją na jeden z poniższych sposobów:

...
Nieprawda, niekiedy tak zapakowana nie zmieści się w wymiarach standardowych przewoźników, i będzie potraktowana jako niestandard, np.: w DHL znakomita wiekszość 16' nie mieści się w standardzie. Wszystko zależy od konkretnego przewoźnika.

Opony do 18`
  • Odpowiedz
@tuwysylam_pl:

widzę, że masz większą wiedzę niż firmy kurierskie

niż które firmy? bo doskonale znam ofertę większości krajowych przewoźników

Wszystkie te informacje pochodzą bezpośrednio od nich.

Od wszystkich naraz?
Tylko stwierdziłem, że to uogólnione bzdury, co więcej podałem konretne przykłady. Może odnieślibyście się do tych właśnie konkretów?
Póki co, nie mam nawet z czym dyskutować.
  • Odpowiedz