Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #cpp pytanie na szybko. Mam taki kod Jak generalnie mogę zrobić taki myk aby dodać dwie tablice znakowe w jedną dużą ? wyskakują mi inne kody ASCII niż te oznaczające litery.
2. Na samym końcu jest zbiór wszystkich liter w klamrach. W jaki sposób mogę wygenerować 20 znaków z tego zbioru ?
Mireczki z góry dziękuje, pozdrawiam :>
  • 15
literky3[i]=literky[i]+literky2[i] <- to nie łączy Ci tablicy, tylko dodaje do siebie wartość i-tego elementu tablicy 'literky' oraz i-tego elementu tablicy 'literky2', a następnie przypisuje do i-tego wyrazu tablicy 'literky3'.
Żeby zrobić to co chcesz, musisz stworzyć sobie tablicę o rozmiarze [40], najpierw przypisać do niej po kolei każdy element z 'literky' (for od 0 do 19), a potem każdy z 'literky2' (for od 20 do 39).

Ogólnie to leżą u Ciebie zupełne
@greebqmaster: 5 zajęcia z programowania na kierunku informatycznym na studiach. To co robiliśmy na zajęciach + to co zadane ( jak np ten program ) Z czego ? szukam frazę " dodawanie tablic" czytam, kombinuje nie wychodzi, wychodzi jeden element czytam dalej... ale nic z bardziej fachowej literatury ( i pewnie zacznę sięgać do sławnej symfonii c++ )
z tym przypisywaniem to w pierwszym i drugim for mogę to zrobić ?
@lukaszwasyl: Masz - http://pastebin.com/Qq5ut9vj
To jest najprostsze i prawdopodobnie dla Ciebie najbardziej zrozumiałe rozwiązanie problemu. Jednak jest fatalne i w przyszłości unikaj go jak ognia. Nie będę tłumaczył dlaczego, bo dużo pisania i sam po prostu powinieneś siąść do teorii i ją ogarnąć. Pierwsze parę rozdziałów Symfonii na pewno Ci pomoże. Polecam ten podręcznik, sam się z niego uczyłem programować i w ogóle nie żałuję ( ͡° ͜ʖ ͡
@lukaszwasyl: dobra, zacznijmy od tego, dlaczego nie działa. Każda litera ma swoją wartość ASCII, np. 'a' ma 97 i 'A' ma 65, co jest w twoim kodzie.

Gdy robisz operację

literky3[i]=literky[i]+literky2[i];
to dodajesz te wartości do siebie, czyli otrzymujesz 'a'+'A'=97+64=158, czyli żadna znana litera.

Jeżeli chcesz zrobić tak, że łączysz dwie tablice ze sobą obok siebie, to możesz zrobić tak jak to napisał @greebqmaster, ale jeżeli dobrze rozumiem, to nie
@lukaszwasyl: Ależ oczywiście, że przeskoczysz to bez teorii. Pokombinujesz trochę, tu przekopiujesz, tam zmienisz linijkę i kod będzie działał. Ale w przyszłości będzie opłakane w skutkach xD
Jeżeli jesteś na studiach technicznych, na których masz podstawy programowania, to podejrzewam że na tym się nie skończy i jeszcze na niejednym przedmiocie będziesz musiał coś zakodzić (stawiam np. na MATLABa). Porządne przerobienie podstaw (tablice, pętle, wyrażenia warunkowe, typy danych, funkcje, wskaźniki, może nawet