Wpis z mikrobloga

@nicky_santoro: Ale co ty mi z Inuitami wyjeżdżasz. Ta dziewczynka ma nadzwyczaj kaukaskie rysy twarzy. Co mają do Inuici do tego nawet jeśli ona mieszka ze swoim (jak przypuszczam) starym na Grenlandii. Nie wygląda na dziką, żyjącą w namiotach i chodzącą w futrach z foki. Skąd tam też się wziął aparat. Chcesz mi powiedzieć, że ludzie w takich ubraniach i o takiej fizjonomii polują na zające żeby przeżyć?
@desensitization: Dobra to według ciebie odstrzelenie zająca jest niemoralne. Akurat ta rodzina może nie ma ochoty kupować mięsa z marketu, tylko dzięki sprzyjającemu prawu i zasobności okolicznej zwierzyny idą upolować obiad na własną rękę. Ty natomiast idziesz do marketu po mięsko ze zwierzęcia, które zabito w procesie masowym-przemysłowym.. I to już jest OK.
Chyba, że jesteś dumnym weganem, tak?
@nicky_santoro: Nie jestem. Jem mięso prawie codziennie, ale uważam, że istnieją w miarę humanitarne sposoby na zabijanie zwierząt. Jeśli polowanie miało na celu zachowanie równowagi w tamtejszym ekosystemie, to choć jest to wciąż dosyć kontrowersyjne - jestem w stanie to zaakceptować. W innych przypadkach jest to (tak jak wyżej wspomniałem) idiotyzm i okrucieństwo.
@hetman-kozacki: Masa ludzi robi to tylko dla zabawy. Poczytaj o zwyczajach naszych polskich sezonowych "myśliwych", nawet tych z sejmu, którym urządza się prawdziwą pokazówkę. Zapędza się godzinami zziajane zwierze w pułapkę, daje się cynk grubasowi ze strzelbą, żeby ten w glorii i chwale mógł zastrzelić zwierzaka i mieć kolejne zdjęcie do kolekcji.

Sam moment strzału to może (ale nie musi) być koniec cierpień. Dolicz sobie do tego trwający godzinami pościg. Widziałem
@paprok: Mówisz tak jakby w samym Nuuk (w którym mieszka 1/4 całej populacji) nie było sklepów z żywnością. Jak wyżej wspominałem, nie mówimy tu o ekstremalnych warunkach.

A co do dziewczynki - nawet jeśli ma Inuickie pochodzenie, to wciąż wygląda na taką wyrastającą w kulturze zachodniej, a więc w kulturze jako takiego humanizmu. Co mam więcej wyciągnąć z tego filmiku?