Wpis z mikrobloga

#dron #quadrocopter #gearbest #chinskiecuda #jjrc

Mirki kupiłem sobie drona za ~17$ - JJRC H36.

Najlepiej wydane 17 dolanów in maj life xD Byłem na początku sceptycznie nastawiony, no bo co to za dronik może być za taki hajs. Okazuje się jednak, że to naprawdę fajna zabawka, zwłaszcza dla takich osób jak ja, czyli totalnie w tym zielonych.

Najbardziej bałem się, że go szybko uszkodzę. Nic bardziej mylnego! Zaliczałem nim wszystko... ściany, szafki, krzesła, sufit, nawet paszczę psa. Mimo to dron nadal żyje i jakby nie zwracał na to wszystko uwagi! W zestawie - jak coś - są cztery zapasowe śmigła, więc luz.

Dron jest stabilny jeśli pamiętamy o jego kalibracji zaraz po tym jak o coś #!$%@? - trzeba sobie wyrobić nawyk, sama kalibracja trwa dwie sekundy. Po włączeniu trybu z "fikołkami" dron potrafi zrobić automatycznie przewrotkę - fajny bajer.
Ma też tryb 'headless', który działa naprawdę elegancko (ale ja osobiście go nie używam bo wole się nauczyć klasycznego sterowania). Oczywiście muszę dodać, że jest typowy dronik do lotów wewnątrz, ponieważ przez to, że jest bardzo lekki, to już niewielki podmuch wiatru potrafi go znosić przez co ciężko go ujarzmić. A no i najważniejsze: czas lotu to około 5-6 minut, a ładowanie baterii trwa jakieś 40-50 minut.

Mocno polecam und wystawiam ocenę 10/10.
Aż nabrałem ochotę na kupno czegoś większego na wiosnę i już do lotów na zewnątrz, bo to świetna zabawa.
Pobierz M4lutki - #dron #quadrocopter #gearbest #chinskiecuda #jjrc

Mirki kupiłem sobie dr...
źródło: comment_8UlmKBBrp1rsmFkm9Bosl1N3DHFASmlj.jpg
  • 13
@Duzy_Kotlet: O fpv wiedziałem, pewnie za jakiś czas będę coś w tę stronę robił.

O zdejmowaniu osłon i obcinaniu śmigieł to pierwsze słyszę (ʘʘ)
Jak to wpływa na wytrzymałość? Pytam, bo nie jestem jeszcze prosem i często zaprzyjaźniam drona ze ścianą :D