Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie co do #excel. Mam liczbę, powiedzmy 666,66 i muszę uzyskać z tego wynik o dwóch znaczących cyfrach. Powinnam otrzymać 660, aczkolwiek nie wiem jak to ustawić... Zmniejszanie liczb dziesiętnych daje mi tylko 666, a to już są 3 znaczące cyfry. Nie mogę też ot tak napisać w komórce 660, bo jest to wynik jakiejś formułki. Co robić, jak żyć?
  • 17
  • Odpowiedz
@Hank_Stinson: Dokładnie to w komórce mam wynik działania, przedtem się źle wyraziłam. A że jest to niepewność pomiarowa, to powinnam zostawić tylko 2 znaczące cyfry - coś jak zaokrąglanie do miejsc dziesiątych
  • Odpowiedz
@Ominika: funkcja mround to sie chyba nazywało. Ale to zaokrągli do wielokrotności podanego argumentu, wiec z 666 zrobi 670 (jak chcesz 660 to zaokrąglając liczbę -5) ale z 6666 zrobi juz 6660. #w ogóle jesteś pewna ze do rze rozumiesz te cyfry znaczące? Bo dziwne to.
  • Odpowiedz
@Ben_Dover: @plemnik_w_piwie: @Hank_Stinson: @brak_nicku: @Nytalith: Rzeczywiście ma wyjść 670, nie wiem dlaczego napisałam 660. Aczkolwiek mój problem jest taki, że mam już formułę wklepaną w komórkę i ten zaokrąglony wynik ma się pojawić w tej samej komórce. Chyba, że mogę jakoś wpisać 2 formuły w jednej komórce? Wybaczcie, ale nie wiem takich rzeczy, bo przez ostanie 6 lat szkoły nie robiliśmy nic w excelu ;/
  • Odpowiedz
@Ominika: nie, nie da rady formuły odwołującej sie do samej siebie. W takim układzie zostaje tylko zabawa wyświetlaniem ale nie mam pojęcia czy da radę to zrobic
  • Odpowiedz
@Ominika: twoja formuła daje wynik będący liczbą? W czym problem? dodajesz tylko parę operacji i masz zaokrąglony wynik. A co do zaokrąglania w górę czy w dół, jest parę formuł do zaokrąglania, coś sobie wybierzesz
  • Odpowiedz