Wpis z mikrobloga

hejka. czy ktoś miał podobny problem? firma dpd zgubiła przesyłkę którą nadałem. odmawiają odszkodowania ponieważ nie jestem w stanie przedstawić dowodu zakupu. chodzi o pompkę do amortyzatora rowerowego (120zł - rynkowa cena nowej pompki) która kupiłem razem z rowerem więc nie mam rachunku na samą pompkę. wychodzi na to że jeśli wysyłam coś na co nie mam rachunku (np. dostałem w prezencie) to firma kurierska może ukraść przesyłkę i nie ponosić odpowiedzialności. czy ktoś jest wstanie mi coś poradzić?
  • 17
@Balcerek: walcz dalej. jeśli nie jesteś w stanie przedstawić dowodu zakupu to mogą sobie określić wartość na podstawie allegro na przykład. robią to na pewno
@Balcerek: zrób znalezisko, wrzucaj maile z nimi, trafi na główną i jeszcze Ci w zębach przyniosą ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio, jak była deklaracja ubezpieczenia na konkretną kwotę to muszą ci to oddać. Ewentualnie klasycznie rzecznik praw konsumenta
@Balcerek: No ale nic nie zaproponowali? Tak po prostu Ci powiedzieli, że przesyłka zniknęła? Przeczytałem przed chwilą kawałek umowy o ubezpieczenie dpd... Tam jest napisane, że przesyłka jest ubezpieczona od uszkodzeń, a nie zniknięcia... No ale nie czytałem całej umowy. Powodzenia, ja bym się kłócił. Przecież jakbym wysyłał jakieś monety które mój działek przechowywał 50 lat, to mogłyby zniknąć bo nie mam rachunku? Na niektóre rzeczy po prostu nie da się