Wpis z mikrobloga

Zakupiłem używany czytnik Kindle PW3 w amazon.de w stanie „gut”. Dzisiaj dostarczył go DHL Polska. Co ciekawe czytnik został wysłany z Wrocławia. Od razu w głowie zrodziła się myśl „o ktoś z PL zwrócił uszkodzony czytnik a teraz ja go dostanę”.
Czytnik przyszedł w opakowaniu zastępczym, z kabelkiem (brak instrukcji, a powinna?). Na początku oglądałem zewnątrz. Nigdzie nie znalazłem żadnych niedociągnięć. Brak rys, nawet na rogach czytnika jak i na ekranie. Po uruchomieniu bezproblemowo zarejestrowałem. Dotyk działa ok (nigdy nie miałem z takim czymś doczynienia, więc nie ma porównania). Ekran również bez zarzutów, żadnych artefaktów. Soft najnowszy. Ciekawa była bateria. Po włączeniu czytnika, wskaźnik jej zużycia zatrzymał się w połowie (myślałem, że będzie 100%). Kolejną ciekawostką, było brak reklam (co mnie utwierdziło, że czytnik pochodzi z polskiego zwrotu).
Oczywiście nadal będę go testował, szczególnie baterię, do której mam nadzieje nie będzie zastrzeżeń i trzy tygodnie wytrzyma (Mam podłączyć czytnik do ładowania teraz, czy może jak spadnie mocniej?).
Dodam, że płaciłem kartą MasterCard Debit z PEKAO SA. Tak, więc karty z tego banku już działają w Amazon. Kurs, był bardzo znośny 4,35, co łącznie dało około 425 zł.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu i jeżeli ktoś ma ograniczony budżet to warto zainteresować się używką, która ma 12 msc gwarancję a także 30 dniowy zwrot towaru.
#kindle #ebook #chwalesie
  • 9
@anthoris:
- refuby są przepakowywane w nowe obudowy.
- we Wrocławiu jest centrum przeładunkowe, w Niemczech też byś we Wrocławiu odebrał.
- baterie li-ion i li-poly do przechowywania ładuje się do połowy, dzięki temu czas nie ma prawie na nie wpływu (nie powinny być ani pełne ani puste)
- reklamy włączają się po rejestracji czytnika.

Nie ma za co.
Ciekawa była bateria. Po włączeniu czytnika, wskaźnik jej zużycia zatrzymał się w połowie (myślałem, że będzie 100%).


@anthoris: Wydaje mi się, że każde urządzenie ze sklepu ma mniej więcej taki poziom naładowania.

z kabelkiem (brak instrukcji, a powinna?)

W nówce jest tak samo, ewentualnie jakaś nic nie warta karteczka
@anthoris:
@Volte_Molte: baterię zostawia się naładowaną do połowy, bo wtedy wolniej się rozładowuje. A Kindle z tego co pamiętam nie miał instrukcji. Wyświetlał się sposób włączenia i działania na wygaszaczu przed pierwszym włączeniem.
@Waspin: Mój jest zarejestrowany i dalej bez reklam. Mimo, że na fakturze jak byk z reklamami. W sumie samo w sobie by mi to nie przeszkadzało, albo by się z tym pogodził albo spróbował napisać do supportu.
@Waspin:

we Wrocławiu jest centrum przeładunkowe, w Niemczech też byś w Wrocławiu odebrał

Za czytnikiem rozglądałem się długo i przejżałem setki wpisów zarówno tu jak i na #swiatczytnikow i wysyłka byłą z Niemiec, a że We Wrocławiu jest centrum to chyba każdy zainteresowany Amazonem zna.

reklamy włączają się po rejestracji czytnika

czytnik zarejestrowany i nadal bez reklam. Kindle ciągle z WIFI połączony.