Wpis z mikrobloga

@Storczycki: @szamo: #!$%@? ze złomem, wiele zadbanych jangtajmerów pójdzie się #!$%@?ć. Np za merca w201/124 czy audi 2.0 benzyna musialbym bulic 2,5 kola to o 1,5 więcej niż dotychczas.To jest już pewne że ta ustawa wchodzi w 2017?Jeśli nie to mam nadzieje że nie przejdzie, więcej stracą na tym ...
@Storczycki: spojrzałem sobie w pierwszej chwili, porównałem z kosztami jakie poniosłem ostatnio w celnym (2014r. 1.8) i sobie myślę, że ta tabelka oznacza obniżkę kosztów i w sumie nie widzę w tym niczego złego... ale po chwili zagłębiłem się w wycenę starszych roczników, to przecież w niektórych przypadkach będzie oznaczało, że akcyza będzie stanowiła 500% wartości samochodu :D
@Storczycki rozumiem, sam nie chce takiego samochodu, ale z drugiej strony ilosc jezdzacego szrotu na polskich drogach jest zatrwazajaca, swoja droga powinni uszczelnic przeglady rejestracyjne, zeby takiego szrotu nie dopuszczac na drogi
@szamo: Na pewno to będzie duży cios dla handlarzy bo nie będzie im się opłacało płacić w akcyzie parokrotną wartość szajsu który ściągają, ale jeszcze bardziej uderzy w osoby które chciały samemu sprowadzić dobre zadbane auto od osoby prywatnej
@Storczycki: Czyli teraz stawki akcyzy są niezależne od ceny? Jeśli dobrze rozumiem, to gdybym chciał sprowadzić drugiego gruza jak mój to za auto warte realnie 20-25k zapłaciłbym 10k akcyzy xDD
Czyli tak właśnie moje plany na sprowadzenie E39 M5 poszły się #!$%@?ć ( ͡° ʖ̯ ͡°)