Wpis z mikrobloga

Sprawozdanie posła Tomasza Poręby dotyczące potrzeby budowy drogi via Carpatia zostało przyjęte przez Parlament Europejski. Mamy szanse na połączenie polskich portów z południem Europy.

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/a/tak-dla-via-carpathia-raport-tomasza-poreby-przyjal-parlament-europejski,10786976/

#geopolityka #transport #dobrazmiana #viacarpatia
Pobierz Longard - Sprawozdanie posła Tomasza Poręby dotyczące potrzeby budowy drogi via Carpa...
źródło: comment_uFjhC8w9Bl8xY5KjJJl2nIah5PU6keP4.jpg
  • 10
@Longard: Fajnie, ja się z tym w sumie zgadzam, ale pod jednym warunkiem - musi istnieć proste, jasne i tej samej klasy połączenie z Gdańskiem. Jeśli via Carpatia będzie prowadzić jednym, nieprzerwanym szlakiem, bez zjazdów, bez szukania, bez kombinowania, tylko do Kłajpedy, a do Gdańska trzeba będzie jechać częściowo autostradą, częściowo ekspresówką, częściowo krajówką, tu remont, tam korek na obwodnicy, tu pamiętaj gdzie zjechać, tam pamiętaj żeby omijać itd., to przewoźnik
@mddx: Dzięki. Z tego co wiem via carpatia pokrywa się częściowo (zwłaszcza w południowej części) z drogą e75. Rzeczywiście, najpierw powinno mieć miejsce zakończenie nitki przez centralna Polskę.
Nie wiem jednak dlaczego nie mielibyśmy się już teraz starać o trasę wschodnią, zwłaszcza gdy będzie dotowana z funduszy UE.

Spoglądając na mapkę tras europejskich z wikipedii którą kolega wrzucał popierając swoje argumenty można mieć wrażenie że już żadnej drogi nam nie potrzeba.