Wpis z mikrobloga

Skinheadowski zespół Mistreat - znany z piosenek "Powiesić czarnucha", "Ocal naszą rasę", "Czwarta Rzesza" - będzie gwiazdą koncertu "Ku Niepodległej". Impreza ma uświetnić obchody Dnia Niepodległości i jest reklamowana plakatem z orłem białym.


Patriotyzm motzno
#bekazprawakow #bekaznarodowcow #neuropa #4konserwy #marszniepodleglosci
BojWhucie - > Skinheadowski zespół Mistreat - znany z piosenek "Powiesić czarnucha", ...

źródło: comment_9EH3QtgHXYGLS8SseIKJ9HBEVef5VPJ2.jpg

Pobierz
  • 27
@Zielony_Ork: @mtim: Salut rzymski to tylko nazwa, nikt nie twierdzi, że odwołuje się w ten sposób do starożytnego Rzymu. Polskie środowiska narodowe odwołują się w ten sposób do, no, polskich środowisk narodowych, które używały tego pozdrowienia lata przed Hitlerem, więc śmieszne jest łączenie tego gestu z nazizmem.

Można natomiast łączyć go z faszyzmem, gdyż polskie środowiska narodowe przejęły salut rzymski - podobnie jak wiele innych zwyczajów - właśnie od
@Zielony_Ork: Co to są środowiska patriotyczne? Dla mnie patriota to osoba, która społeczność, której państwo powinno zapewniać ochronę, definiuje jako grupę obywateli, niezależnie od narodowości. Narodowcy natomiast uważają, że taką grupą jest naród niezależnie od obywatelstwa, ten poza granicami tez. Natomiast lewactwo jako taką grupę definiuje wszystkich ludzi, nie liczy się narodowość, obywatelstwo, czy w ogóle państwo. Jako partie patriotyczne bym podał KNP, Korwin, PiS, jako narodowe Ruch Narodowy, natomiast lewicowe
@Salieri_: Cóż nie zgłębiałem tematu jakoś szczególnie, chociaż wiedziałem, że to pozdrowienie funkcjonowało przed Hitlerem. Natomiast kojarzy się wiadomo jak i zestawianie tego gestu z symbolami narodowymi jest idiotyczne i działa na szkodę patriotów.

@mopo: Nie do końca wiem o co Ci chodzi, przez środowiska patriotyczne rozumiem no cóż środowiska patriotyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) tzn. wszelkie grupy/stowarzyszenia zrzeszające patriotów. Patriotów, czyli ludzi, dla których dobro