Wpis z mikrobloga

@PurpleHaze: A dlaczego nie? Ja swojego pierwszego ebooka przeczytałem właśnie na smartfonie i tablecie. Później gdy znalazłem kolejne interesujące mnie pozycje taniej niż drukowane, zainwestowałem w czytnik. W ten sposób odszedłem od papierowych wydań. Dzisiaj smartfon ma każdy i może właśnie dobrze, żeby przekonał się o jego nowej funkcjonalności. Czytnik zawsze można kupić, to tylko pieniądze. Myślę, że przygodę z czytaniem można doskonale zacząć za darmo od własnego smartfona.
  • Odpowiedz
@lucash9: zobacz co cyfranek pisze o tej aplikacji, zreszta we wpisie zalczyl screen, ktory po prostu nie wyglada:

Zabrakło niestety tak miłych dla oka opcji jak powiększanie ilustracji zawartych w tekście, dzielenie wyrazów, dodanie własnej czcionki czy regulacja marginesów. Aplikacja (sprawdziłem tylko wersję dla iOS) pracuje tylko w trybie pionowym (portrait). Nie da się (nawet na tablecie) obrócić tekstu czy komiksu i czytać poziomo (w trybie landscape).


Czyli na telefonach 5"
  • Odpowiedz
@PurpleHaze Myślę, że przygodę z czytaniem papierowych książek ma za sobą już każdy z nas. Każdy w końcu chodził do jakiejś szkoły. Musiałbym sprawdzić sam jak to się czyta i przy okazji pewnie to zrobię. Śmiem twierdzić, po własnych doświadczeniach, że da się przeczytać książkę na smartfonie raz czy dwa i nie trzeba mieć sokolego wzroku. Dla mnie pomysł bardzo fajny, a jego realizacja może wymaga dopracowania.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Pocieszam się tym, że według badań największego w Niemczech sprzedawcy e-booków - Tolino - większość ludzi czyta właśnie w ich aplikacji. Czyli na telefonach i tabletach. A przecież Tolino ma znakomite czytniki. Taka akcja może więc trafiać do potencjalnie największej grupy odbiorców czy mi się to podoba, czy nie.
  • Odpowiedz
czyli promujemy czytanie i ebooki ale na urzadzeniach ktore sie srednio do tego nadaja.


@PurpleHaze: nadają się i to całkiem dobrze. Pod warunkiem, że nie masz 3 calowego gówna.
  • Odpowiedz
@SunnO: dla ciebie sie nadaja, dla mnie czytanie na 5" telefonie to mordega, ile zmiescisz tekstu na ekraniku, brak dzielenia wyrazow przy zoomie powoduje absurdalne sytuacje (widac u cyfranka na screenie).
Z reszta niech kazdy czyta na czym chce.
Ale brak formatow obslugiwanych przez czytniki, w momencie gdy za promocje czytania zabiera sie ksiegarnia sprzedajaca ebooki, oraz biorac pod uwage co raz wieksza popularnosc tych urzadzen, to dla mnie po prostu
  • Odpowiedz
dla ciebie sie nadaja, dla mnie czytanie na 5" telefonie to mordega,


@PurpleHaze: zasadniczo dla mnie nie czytanie papieru to "mordęga". Wolę papier.

ile zmiescisz tekstu na ekraniku, brak dzielenia wyrazow przy zoomie powoduje absurdalne sytuacje (widac u cyfranka na screenie).

W zasadzie na 5 calach zmieści się całkiem sporo. No chyba że ma się lewe oczy no to faktycznie człowiek nie poczyta. Kwestia aplikacji do czytania.

Ale brak formatow obslugiwanych
  • Odpowiedz
@SunnO: Nie wiem czy miales w rece czytnik, czy przeczytales jakakolwiek ksiazke na nim. Ale w porownaniu z blyszczacym/swiecacym ekranem tabletu czy telefonu to niebo a ziemia. Zmiana czcionki, tlumaczenie, obsluga jedna reka, wygoda i czas pracy. W bonusie cyfranek pisze, ze aplikacja (poprzednia jej wersja) nie zapisuje gdzie skonczyles czytac - wiwat przekartkowywanie dluzszej ksiazki :/
Co do formatow czytniki to epub/mobi glownie, skoro tego nie ma to czytniki sa
  • Odpowiedz
@Cyfranek: Szkoda, że aplikacja nie jest dostępna na Windows Phone ani nie da rady pobrać książek na czytniki, kilka z dostępnych mnie bardzo interesuje, no ale mówi się trudno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz