Wpis z mikrobloga

  • 4
Mirki ratunku. gram Polska, mam 100k armię dowodzona przez 2 gwiazdkowego generala, utrzymanie na 100% a dostaje w------l od 44k armi z Węgier, ktora oblega moj fort. Przewaga w generalach (2 gwiazdki do 1), przewaga w liczebności (2.5x), do tego oni mają minusa, bo oblegaja fort, ale jak dochodzi do walki to startuje z 45% moralami a oni maja 100%. #eu4
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@killspoderman wroce z roboty to sprawdzę różnice w technologii. co do idei to mam gospodarcza, handlowa i zaczalem robic wielkosciowa.

@pr0t3r sami zaczeli. postanowilem zajac Slupsk nalezacy do Pomorza oni maja sojusz z Zakonem Liwonskim. ktory wypowiedzial mi wojne i poprosil do tego Węgrów.

@killspoderman 1610 bodajże. 50k piechoty, 25k kawalerii i 25k artylerii.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
a i jeszcze mam doradcę dajacego 5% do morali i jak atakowalem wcześniej Pomorze i Liwonczykow to na 100% morali
  • Odpowiedz
@Pituch: Kwestia idei :/ Powinieneś brac humanist, potem defensive. No nie wiem, możesz spróbować jeszcze zmienić rotację na 40k piechota 50k kawaleria i 10k artyleria, ale przy zbyt dużej róznicy w moralach i prawdopodobnej wyższej dyscyplinie Węgier to i to może nie zdac egzaminu.
  • Odpowiedz
@Pituch:
Podczas bitwy zapauzuj i zobacz dokładnie co się składa ba morale twoje i Węgrów. Ale to wydaje się bardzo dziwne - albo wydaje Ci sie że masz utrzymanie na full, albo cos zbugowalo. Nie ma opcji, by Polska miała tak niskie maksymalne morale (albo Węgry tak wysokie).
  • Odpowiedz
@killspoderman: o nie wiedziałem :D

@Ragnarokk: zrobiłem tak, okazało się jeszcze, że ja mam większy, maksymalny poziom morale od Węgrów, ale nie doczytałem dokładnie co wpływa na nie.

@Prezes_roku: oj tam, oj tam ;p

no nic, będę musiał wczytać backupa (gram na ironmanie) i coś wykombinować.
  • Odpowiedz
@Pituch: Rozdzielaj armie. Np z 100k zrób 5 armii po 20k. Zaatakuj 40k i dosyłaj po armii jak morale będzie niskie i wycofuj pokiereszowane odziały z niskim morale.
  • Odpowiedz