Wpis z mikrobloga

W nagonce Dziennika Telewizyjnego na NGOsy i w tropieniu układu zabrakło bardzo ważnej osoby. Żony wicepremiera Glińskiego.

Fundacja Stocznia się broni:

W Radzie Fundacji zasiada m.in. Renata Koźlicka-Glińska, żona obecnego Wicepremiera Piotra Glińskiego, a wśród członków naszego zespołu są m.in. córka pani dr Barbary Fedyszak-Radziejowskiej, doradcy Prezydenta RP Andrzeja Dudy czy zięć pana prof. Jacka Czaputowicza, członka Rady Programowej PiS.

Udział dotacji dla Stoczni w łącznej puli przekazanej przez m.st. Warszawy na realizację zadań publicznych organizacjom pozarządowym w latach 2008-2015 jest marginalny i wynosi 0,07%. Skuteczność Stoczni w pozyskiwaniu dotacji z m.st. Warszawy na działania na rzecz Warszawy i jej mieszkańców, jest mniejsza niż średnia dla organizacji korzystających ze wsparcia finansowego z m.st. Warszawy. Trudno zatem twierdzić, że spotykamy się z jakąś specjalną preferencją.


Oświadczenie http://stocznia.org.pl/app/uploads/2016/10/oswiadczenie_Stoczni_31_10_2016.pdf

Odnosząc się do medialnych zarzutów wobec FRDL, jej wiceprezes, Witold Monkiewicz, przedstawił wyliczenie dotyczące działalności Fundacji. Według niego w latach 2006-2007, kiedy w Polsce rządziło Prawo i Sprawiedliwość, Fundacja, w której Radzie Fundatorów już wtedy zasiadał Jerzy Stępień, otrzymała od agend rządowych i ministerstw wsparcie dla 50 projektów. Podczas ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – dla 130 projektów. – Jeśli policzyć liczbę dotacji, które otrzymywaliśmy rocznie, to lepiej nam było przed PO – zauważył Monkiewicz. 


Zbigniew Wejcman z BORIS podkreślał natomiast, że pierwszą dotację z pieniędzy samorządowych stowarzyszenie, którego jest członkiem, otrzymało za rządów Lecha Kaczyńskiego.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/1999477.html

Materiał #tvpis poprawiła #zalosnalogika:

Dziennik telewizyjny TVP pięć dni z rzędu ciągnął temat fundacji, w której pracują córka Komorowskiego i córka Rzeplińskiego. Można by pomyśleć, że mamy do czynienia z jakąś wielką aferą, skoro temat istnieje już piąty dzień, ale to tylko złudzenie umysłu, który nie zetknął się wcześniej z dobrą zmianą. Kilka dni nagonki na fundacje jest spowodowane jedynie tym, że pracują w nich rodziny przeciwników politycznych, a to już podstawa do tygodniowego szczucia na temat układu III RP. Bo jak stwierdziła posłanka PiS Joanna Lichocka, deklarująca w oświadczeniu majątkowym oszczędności na poziomie 4 milionów zł., „w systemie III RP świetnie radzili sobie oficerowie WSI, SB czy działacze PO”.


Mamy zatem do czynienia z układem, bo w fundacjach przewijają się te same osoby (Zoll, Łętowska, Stępień, Komorowska) na dodatek niektóre z NGOsów dostają państwowe dotacje. Niestety, z materiału nie dowiemy się czy są one marnotrawione, rozkradane, ile pieniędzy trafiło na konta osób (legalnie bądź nie), którzy są bohaterami materiału. Wiemy jedynie, że istnieje układ towarzyski III RP, który przez fundacje ciągnie pieniądze z budżetu. Dziennik TV nawet pokusił się o infografiki, żeby było wiadomo kto jest zły i jakie są powiązania koteryjne. Niestety, w przypadku fundacji Stocznia, do której płyną strumieniem pieniądze z budżetu Warszawy, zapomniano o jednej ważnej osobie. Pozwoliłem sobie uzupełnić infografikę o zasiadającą w radzie Renatę Koźlicką-Glińską, żonę wicepremiera Glińskiego.

https://www.facebook.com/zalosnalogika/posts/357181747960257:0

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #bekazprawakow
  • 8
@Kempes: Moment, czy to nie Ty i Twoi koledzy hejtowali fundacje Rydzyka i męża Szydło?
Jak wtedy dla Ciebie fundacje były złe i nie przeszkadzały Ci manipulacje mediów, to nie rób ##!$%@? i nie broń tego z czym walczyłeś "wczoraj".

@norbw74 Problem w tym, że mąż Szydło wspiera fundację "przychylnego" im człowieka, a w której nie zasiada nikt związany z opozycją. Natomiast "Wiadomości" wypomniały wspieranie przez HGW jej "przychylnej" fundacji pomijając info, że także żona "nieprzychylnego" HGW Glinskiego w niej zasiada. Jak nie widzisz różnicy to RiGCz jest ci obce.
Źle także użyłeś tag ##!$%@? ale nie pierwszy raz ci się to przytrafia.
@Kempes: Świetnie się bawię obserwując jak różnie oceniasz identyczne sytuacje w zależności kogo to dotyczy.
Chcesz więcej podobnych przykładów? Bez problemu znajdziesz na wykopie.

Co do fundacji męża Szydło nie przeszkadzało Ci to, że wszystkie Twoje media zapominały wspomnieć, że pieniądze były przyznane przez ekipę wspierającą poprzednią władzę.
Polecam odświeżyć Tobie pamięć czytając wpisy jakie wtedy wypisywałeś.
Faktycznie źle użyłem tagu ##!$%@? powinien być inny ale nie mam w zwyczaju obrażać
@norbw74: Ale nie można o tym powiedzieć o fundacji pana Rydzyka, którego rząd PiS aktywnie wspiera. No ale o tym się tobie zapomniało... ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Kempes: PO-PSL wspierało swoich to PiS teraz dotuje swoich.
Jestem w dobrej sytuacji bo nie atakowałem fundacji z żadnej strony i teraz patrzę z góry na Wasze wygibasy :-)
Co do samych fundacji to podczas ostatniej WOŚP napisałem co o nich wszystkich myślę.