Wpis z mikrobloga

Pokazuję rodzinie moją legimtymację doktoranta i mówię ucieszona: "mam zniżki na komunikację miejską do 35go roku życia."
Na co mój 18-letni brat z pełną powagą:

"Kto jeździ komunikacją miejską do 35go roku życia, już w niej zostaje."

Kurtyna.

#heheszki #rodzenstwo
  • 89
  • Odpowiedz
@Spieluhr: Też mam legitymację doktoranta uprawniającą do zniżek na kolej, ale co z tego, jeśli Polskim Busem zwykle szybciej i w podobnej cenie jak kolej nawet po zniżce...
  • Odpowiedz
@Sh1eldeR: "Jak zrobią samochody z autopilotem, to wtedy wiele przewag komunikacji miejskiej pryśnie"
W pełni się zgadzam. Wtedy prawdopodobnie na wielu trasach,które pokonuję komunikacją miejską przesiąde się do samochodu, bo będę mógł poczytać jadąc własnym autem, co na razie robię w tramwaju lub autobusie. Ale roweru miejskiego (przynajmniej jeśli chodzi o Wrocław) i motocykla,żeby dojechać szybko i 2 metry do celu, bez problemu z parkowaniem nie zastąpi na razie nic. (Autonomiczne
  • Odpowiedz
@nauka-transport:
Metro czy tramwaj będą miały jedynie przewagę czasu dojazdu, jeśli przystanki są blisko punktów startowych/docelowych naszej trasy. Choć i tutaj samochody z autopilotem mogą poprawić sprawę. Gdy większość aut na ulicach będzie miało autopilota i będą miały "sieć taktyczną", przepustowość dróg powinna wzrosnąć. Auta będą mogły razem ruszyć spod świateł, negocjując ze sobą maksymalne możliwości przyspieszenia. A nie tak, jak to jest obecnie, gdy najpierw rusza jedno, potem drugie, potem
  • Odpowiedz
@Sh1eldeR: "Gdy większość aut na ulicach będzie miało autopilota i będą miały "sieć taktyczną", przepustowość dróg powinna wzrosnąć. Auta będą mogły razem ruszyć spod świateł, negocjując ze sobą maksymalne możliwości przyspieszenia. A nie tak, jak to jest obecnie, gdy najpierw rusza jedno, potem drugie, potem trzecie auto..."

Sam jestem ciekaw na ile dobra synchronizacja ruchu poprawi przepustowość. Dochodzi jeszcze kilka ciekawych aspektów np. dużo osób przeskoczy na ten środek transportu ze
  • Odpowiedz
@Spieluhr: Zastanawiające. Chłopak ma 18 lat w roku 2016 a jest na poziomie przeciętnego 40-latka żyjącego na zachodzie w latach 60. to w ogóle jakaś symptomatyczna cecha tej #!$%@? generacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz