Wpis z mikrobloga

@Cronox: Popełniasz podstawowy błąd wszystkich newbie w path of exile. Unikatowe przedmioty nie są najlepszymi itemami w grze (poza pewnymi wyjątkami). Z reguły zapewniają jakieś unikalne statystyki, których nie znajdziesz na żadnym innym itemie.
Najlepiej ubierać się w większości w rzadkie przedmioty, bo one mają combo najpotrzebniejszych statów.
Jak porównujesz unique vs. rare w danym slocie to zastanów się: czy to, co daje mi ten unikalny przedmiot jest lepsze od przedmiotu
@Inanis: Wow. Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź.
Rzeczywiście noszę na sobie większość unikatów, ale tylko dlatego że nie trafiłem jeszcze na żaden fajny rare np. staff +2 fire gems co by dało nieco do SRS.

Jeżeli chodzi o poe.trade to właśnie nie kumam tych wszystkich cen.
Mam na przykład 2x "Lioneye's Glare Imperial Bow" gdzie widzę często że ludziska wystawiają na trade ingame po 1.5ex a na poe.trade chodzą po 1alchemy.
@Cronox: Dlatego, że ludzie ingame scamuja takich graczy jak ty (newbie), którzy nie mają pojęcia jak wygląda ekonomia i zawyżają ceny. Kolejną sprawą są rolle w przedmiocie. Dobrze wyrollowany jest dużo więcej warty niż słabo. Na http://pathofexile.gamepedia.com/Path_of_Exile_Wiki jest w miarę aktualny spis itemów gdzie możesz sprawdzić co dany rolluje.
Rolle to jest zakres, w którym przedmiot może mieć jakiś modyfikator. Czyli np. dodaje 10-20 do ataków, ma zwiększony energy shield o
@Cronox: Staff 5l z +2 do fire gems kosztuje teraz 1c. I to obok cast speed jedyna rzecz na jakiej Ci zależy w broni- fajnie celować też w jakiś res z którymś masz problem(spell/fire damage nie wpływa na SRS). Trade chat to w większości scam nastawiony na sprzedawanie itemów ludziom którzy nie słyszeli jeszcze o poe.trade... Poza tym przeglądając Twoją postać możesz powiedzieć dlaczego masz SRS połączone ze splash dwa razy?