Wpis z mikrobloga

Dziś wpis specjalny z okazji niebywałego sukcesu: aż 20(!) subskrybentów mojego tagu: #crystalhills

#thriller #filmnawieczor

Troszkę odbiegniemy dzisiaj od horroru, chociaż horror różne ma oblicza, a ruszymy w stronę kina azjatyckiego thrilleru:
Ajeossi aka The Man from Nowhere

Jeśli widzieliście fimy takie jak Oldboi czy I Saw the Devil, to bez zastanowienia powinniście wziąć się za ten.
A jeśli nie widzieliście powyższych, to na co do cholery czekacie?

Ajeossi opowiada historię samotnika prowadzącego lombard w jakiejś obskurnej dzielnicy Korei Południowej. Jego jedyną przyjaciółką jest mała dziewczynka z bloku obok, której matka jest ćpunką powiązaną ze zorganizowaną grupą przestępczą.
Pewnego dnia matka oddaje do lombardu torbę z aparatem, która wypełniona jest niespodzianką w proszku.
Jakiś czas później upomina się o ten aparat dwóch kolesi, z którymi w skrócie lepiej się nie #!$%@?ć. Główny bohater jednak radzi sobie z nimi bez problemu, co w rezultacie skutkuje porwaniem małej dziewczynki.
Pan z lombardu wyrusza na wojnę, żeby odbić swoją przyjaciółkę.

Przez większość filmu nie znamu przeszłości gościa z lombardu, jednak okazuje się on być wytrenowanym agentem, o którym ciężko cokolwiek się dowiedzieć, nawet dla policji.

I tutaj skończę, bo film zawiera plot twisty, które mnie osobiście wbiły w fotel. Do tego zawiera on jedną z najlepszych scen walki jakie widziałem, dobrą muzykę, no i #!$%@? fabułę jakich mało w filmach akcji.

9/10 IMO, bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Oby nie wersję z angielskim dubbingiem.
crimsontides - Dziś wpis specjalny z okazji niebywałego sukcesu: aż 20(!) subskrybent...

źródło: comment_QX1BhEMvA7G7jANobeGuiJe8aHdYnvK8.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@crimsontides: Zajebiście czadowy film. Drugi film tego reżysera - No tears for the dead - już nie jest tak wypasiony, ale jako akcyjniak bije wszystkie amerykańskie #!$%@? nie mające łatki "kultowy" (lub blisko tego). Koreańczycy są mistrzami horrorów i akcyjniaków, a w thrillerach i sensacjach też nikomu nie ustępują.
  • Odpowiedz
@crimsontides: daje suba bo lubie gdy ktos poleca filmy ktore sam obejrzal, zobaczymy tylko czy nasze gusta sie zgadzaja ( ͡ ͜ʖ ͡) zapisane na liscie do obejrzenia, teraz tylko chwila wolnego czasu i sprawdze z moja rozowa ktora tez jest kinomaniakiem
  • Odpowiedz
@penguin1: Spoko, zerknij sobie na profil, masz tam prawie 300 filmów. Od zmierzchu, przez Stalkera, po horrory z tego roku.

Chciałbym jednak zauważyć, że od 6/10 zaczynają się pozycje warte polecenia.
  • Odpowiedz