Wpis z mikrobloga

Ford Fiesta mk7 1,6 Ti-VCT 120KM

Ford Focus 1,6 115 KM

awaryjnie diesla.. patrzę raczej za #tylkobenzyna
Ford Fiesta mk7 1,6 TDCI 90KM

Opel Astra H 1,9 CDTI 150KM

Seat Ibiza IV 1,6 TDI 105 KM

Mirki motoryzacyjne, jesteście w stanie powiedzieć mi coś na temat tych motorów?
wiem że w Fordach siada też troche blacha i ruda je gryzie, podejrzewam że "ekologia" łopatki itp w nowych będzie do załatwienia, poczytać można różne opinie , są autka które chodzą niektórym dlugo i bezproblemowo a inny jezdzi od mechanika do mechanika
Wszystkie w podobnej cenie 24-25 k (jedynie TiVCT ~ 30k) autka

między tą piątką wybiorę coś do zakupu
nie jest to pierwszy post, nasłuchałem się już o Alfach, Hondach, VW,
za komentarze odnośnie modelu podziękuję, jak się #!$%@?ę w któryś to trudno
nie będę kupował katowanego Passerati z 2000 bo silnik tańszy w naprawie i dłużej pochula

#ford #opel #seat #fiesta #focus #motoryzacja #silnik #kupautozmikro
  • 19
@mathkaczy: z tego zestawienia Opel Astra H 1,9 CDTI 150KM , a jeszcze fajnie jak w GTC. Bardzo ładnie się prezentuje :) Chciałem, ale ostatecznie kupiłem Focusa 1.6 TDCi (tylko z racji funduszy) i bardzo fajnie chodziła ta jednostka (zero awarii przez 2 lata), szczególnie, że miałem zrobiony program na 140KM. Obecnie Octavia 1,9 TDI. Ten benzynowy Focus jest ok, ale lubi spalić. Skoro głównie miasto to na pierwszy strzał pasuje
kombinowac zeby wpakowac sie do jednego idrugiego bede dopiero w lutym gdzies , obecnie siedze w DE na wymianie.
kalkulowalem sciagniecie auta i bez znajomosci jezyka zbytnio sie to nie kalkuluje,

wybieram obecnie miedzy tą 4 co i tak jest juz dużym postępem, z silnikó wyrzucilem reszte z racji opini itp a szczegolnie celuje w benzyne jako ze jest drozsza w utrzymaniu ale naprawy nie sa tak drogie a diesel z realnym
@mathkaczy: skup się na fieście , malkonteci mówiący o ilości miejsca w środku chyba nigdy nie porównywali ich w salonie , fiesta urosła i to mocno w tej chwili fiesta ma wymiary golfa 4 , co do silnika to benzyna będzie żłopać a diesel kosztować w serwisie (wtryski , dwumas , turbo, dpf ) tyle że wymiany zaczną się po 150 k przebiegu , odpowiedz sobie sam jaki przebieg planujesz i
@sailor_73: sam posiadam fieste i jest to naprawde male auto. Ja z 185 wzrostu mocno sie w nim mecze
@mathkaczy: mialem focusa 1.6 tdci i dolatalem nim do 300k i sprzedalem. Silnik jest bardzo ok ale #!$%@? elektryczne w okol auta strasznie wkurzaja. Nadkola w prawie kazdym aucie zzera rdza.

Fiesta jest mocno bez awaryjna ale nie ma za bardzo mocy i ma mocno niewygodne fotele, zreszta jak chyba kazdy
@sailor_73: @Kamerdyner2 idac na zajecia mijam 6-7 mk7-ek , w DE sa bardzo popularne widac, nie wygladaja na male auta
w domu jezdzilem przez w lata Ciquacento , jest male w chu* na pewno mniejsze niz mk7 i sie mieszcze xD ... wiec nie wiem do konca o co chodzi, jak bym mial 2m i 150 kg to pojawilby sie problem, bede kombinowal zeby wsiasc do nich i pojezdzic chociaz troche,
  • 0
Tak. Ale kupiłem w Niemczech jako że byłem tam na erasmusie. Mega zadowolony ale nie było taniej xD. Polskie bezwypadkowce okazały się nie być śliczne jak w ogłoszeniu po weryfikacji historii

Fiesta mk7. 1.6 Ti-VCT 120 kucy Titanium X więc na bogato xD