Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirkówny z #emigracja.. Ważne pytanie mam więc zapodaję.
Mieszkałem kiedyś 8 lat w #londyn teraz w #niemcy i planuję z rodziną (żona, dziecko małe) wrócić gdzieś na wyspy..
Gdybyście jeszcze raz wybierali miejsce do którego emigrujecie to byłoby to?
Biorąc pod uwagę zarobki, koszty, służbę zdrowia, szkolnictwo itd..
Wiem, że temat rzeka ale mój pasek kmini Irlandia Płn. jako optymalny cel :-)
#uk #irlandia #irlandiapolnocna #szkocja #brexit też bo może nastąpić a jest istotny.

Gdzie chcielibyście się osiedlić?

  • Anglia (z Walią) 32.9% (25)
  • Szkocja 42.1% (32)
  • Irlandia 14.5% (11)
  • Irlandia płn. 10.5% (8)

Oddanych głosów: 76

  • 27
@rzet: Jak raz wyjedziesz.. (-:
Ostatnie dwa lata próbowałem w PL coś kminić ale rynek jest tak nasączony, że bez stałych zleceń nie ma sensu (budownictwo) a pracując u kogoś dostawałem na papierze 1250pln. Mam budżet na jakieś papiery ale to inny temat i właśnie pod kątem wysp będę coś robił. Jeżeli Szkocja to może C+E a może jakieś żurawie albo maszyny budowlane. Jeszcze nie wiem.
Irlandia Północna to relatywnie biedny kraj - oczywiście porównując do mainlandu UK i częściowo do Irlandii.
Gdybym był wystarczająco młody (limit 45 lat przekroczony dawno) to emigrował bym do Australii.
Sama Irlandia (gdzie mieszkam od 10 lat) to tak naprawdę dwa światy: Dublin i cała reszta. Dużo bardziej niż "Warszawka" kontra reszta Polski. Różnica jest dramatyczna co do zarobków, kosztów, możliwości pracy, zaplecza sklepowo-rozrywkowego etc. Poza Dublinem jest dużo taniej i biedniej
@rzet mieszkam obok. Jest tańsze od Londynu a to do Londynu każdy się pcha. Nie wiem jaki masz zawód ale nikt z moich znajomych nie narzeka. Do tego masz łatwy dostęp do wielu lotnisk. Mieszkać można pod Cambridge, ceny niższe. Jedzenie wszędzie kosztuje tyle samo praktycznie, opłaty też. Jak masz pracę to problem jest tylko w cenach nieruchomości. W Cambridge są po 50% tego co masz w Londynie. Dyskutować można długo zawsze
Przynajmniej łatwiej się tu dogadać niż w zimnej i deszczowej Szkocji gdzie można dostać deprechy od pogody.


@T___T: no raczej, ale to dalej pogoda z wysp :/

tak patrzę na numbeo to niby taniej niż w Dublinie.

Serio nie rozumiem co jest takiego w Szkocji? Deszcz i wiatr? ( ͡° ͜ʖ ͡°)