Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace
Potrzebuję opinii, bo może czegoś nie przemyślałem wystarczająco.
Chodzi o zestaw dla 12-13-latka. Raczej do gier, ale też do muzyki, filmów, internetów. Chodzi o coś w miarę solidnego jak na dzisiejsze standardy, ale też bez przesady. Tak w granicach 2,5k bez peryferiów.

Oparłem się na AMD + Radeon

MSI 970A-G43 Plus - 289 zł
AMD X4 FX-4300 - 313,50 zł
HyperX Savage Red XMP 16GB [2x8GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM] - 379 zł
Gigabyte Radeon RX 470 4GB GAMING G1 - 989 zł
Chieftec GPS-700A8 - 239 zł
SanDisk Plus 240GB - 299 zł
SilentiumPC Gladius M20 Pure Black - 129 zł

Ceny z Komputronika, łącznie wyszło 2 637,50 zł

Taki zestaw powinien chyba wytrzymać przynajmniej 3-5 lat żeby dało się na nim grać i pracować?
Nie mówię o ultra detalach, 4k, vr i obróbce video oczywiście :)

Wszelkie opinie mile widziane :)
  • 25
@Aditor: @Tak_masz_racje:
Mam X8 któryś z wyższych u siebie z GTX970 i wszystko dzisiejsze po 1,5 roku od złożenia bez zająknięcia śmiga w ultra settingsach ;)

Najbiedniejsze i3 to jest 500zł, a limit 2,5k już jest przekroczony.
Lepiej niby słabszą grafikę brać?
@Kargaroth: trochę się nie znam, ale się wypowiem :)
Wydaje mi się, że kupując za te 989zł najlepszą nvidię dostępną w tym budżecie dostaniesz lepszą "długowieczność", tj większą szansę, że gra zrobiona za 2 lata pójdzie. Może nie każda, ale więcej niż na Radku.

Zerknij jeszcze na barebone'y, czasem ich konfiguracja + cena są ciekawą alternatywą dla konstruowania wszystkiego od zera.
MSI 970A-G43 Plus


@Kargaroth: G43 nie ma radiatorów na VRM od g45 lub g46 już są, karta za mocna na ten procek, na gtx950 wiedzmin spokojnie na medium w full hd poleci. Składałem ostatnio zestaw dla ziomka w komputroniku i chyba gdzies mam zapisany i5 z gtx 950 za 2600-2700pln.
@Kargaroth: W sumie od dawna nic nie składałem, ale tak na pierwszy rzut oka zestaw jest bardzo słabo przemyślany.
Wklejam ci przykładowy komputer za 2400zł z elektordy:


Nie ma droższego sklepu niż komputronik, zamów przez morele albo agito. Różnica w cenie będzie spora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aditor: ależ nie napisałem, że gówno. Ani że nvidia ma lepsze osiągi w tej cenie. Raczej mi chodzi o oczekiwanie w perspektywie średniookresowej, że przyszłe gry nadal będą wspierać daną kartę. I tu, subiektywnie oceniam, że dany gtx będzie dłużej wspierany niż dany radek.
FX4300


@Kargaroth: Zapomniałem dodać ze biorąc procek AMD warto zastanowić się na oddzielnym coolerem, bo stock jest #!$%@? głośny, chyba że wyrwiesz ze stokowym amd wraith'em ale nie wiem czy dodają to do tych procków