Wpis z mikrobloga

@woyteczek: Zgoda jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

rzadko ktokolwiek wyrażał na to zgodę

W Polsce jak w lesie. W Holandii wykłady są nagrywane, przynajmniej pewna część, i po kilku godzinach udostępniane studentom. I w dodatku to jest nagranie video.
@JanLaguna: Zresztą lepiej jest notować niż nagrywać. Miałem kiedyś od znajomej nagrany wykład i jak dla mnie to jest niezbyt wygodna metoda na powtarzanie materiału, notatki można szybciej przeczytać lub przeskoczyć do wybranego fragmentu.
@bobbb: Już ogarnąłem. Wcześniej miałem aplikację, która się wykrzaczała, ale teraz znalazłem inną, wygląda na bardziej stabilną i jest opcja zgrania na kartę.

Zresztą lepiej jest notować niż nagrywać.

To zależy od przedmiotu, mam jeden taki, na którym prowadzący wpada w ślinotok godny AK-47. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast na innym prowadzący usypia tłum, po czym podaje jakąś definicję, a Ty nagle się się orientujesz, że to
@woyteczek: nie potrzeba żadnej zgody na nagranie wykładu dla własnego użytku, kolejny mit prawny, wykład zaliczany jest do treści rozpowszechnionych przez autora, objętych prawem autorskim, zatem:

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego