Wpis z mikrobloga

@feelfree: chcesz zasilać jakieś urządzenie z dzielnika napięcia? W żadnym wypadku, układ będzie stanowił dodatkową rezystancję która zmieni stosunek rezystancji w dzielniku, w związku z czym zmieni się na nim napięcie i będzie klops, użyj stabilizatora na 3.3V, na przykład LM1117-3.3. Zaś step-down jak pisze kolega wyżej to strzelanie z armaty do wróbla, nie ma takiej potrzeby.
@zuberek1990: no to chińczyk sobie ostro w #!$%@? leciał, tak jak pisałem duże obciążenie zmienia napięcie na dzielniku, jak już chcesz stabilne napięcie to musiałbyś przepuścić wyjście dzielnika przez wtórnik napięciowy/bufor, ale on z kolei nie może być obciążany mocno, więc zazwyczaj dzielniki służą jako napięcie odniesienia do np. przetworników ADC, komparatorów itd. Może nie dopatrzyłeś czegoś i jest zasilania nie z dzielnika, tylko przez rezystor ograniczający prąd, wtedy wszystko jest
@xerxes931: no to już lepsze wyjaśnienie ;) a takie zasilanie jest w prawie każdym taniutkim (i jak najbardziej chińskim) źródle ledowym, znalazłem już 1 "halogen" (sprzedawany ostatnio w promocji po 15zł jakoś). @Analityk: wstawiałem je wtedy na wykop, muszę poszukać tych zdjęć