Wpis z mikrobloga

#blender #praca #patologiazewsi
Firma od automatow do gier chce abym zrobil im projekt loga w 3d na automaty, nic trudnego, troche dymu, troche fajerwerkow, gra swiatlem itp. 3-4godzinki plus z godzina czy dwie na wypalenie pliku do wydruku w duzym formacie. Wszyskie motywy dogadane itp itd, termin z grubsza ustalony - czas na kase


No #!$%@? skislem xD
  • 66
  • Odpowiedz
Ja ostatnio na początku podaję ceny dwa razy większe niż bym zwyczajowo liczyła. Schodzę z ceny o 25% jeśli ktoś chce.. jak nie chce to man więcej czasu na inne rzeczy..
  • Odpowiedz
@WielkiZderzaczHadronow: no wiadomo, bo dyplom grafika oznacza od razu zarobki 15k, tak jak programisty zreszta.
Wszak nic a nic sie graficy od siebie nie różnią, to samo programiści... żaden z nich sie nie uczy i od pierwszego do emerytury ta sama stawka xD

@lupaczkokosow: no to mówisz, ze nie pasuje cumplu. Na tym polega biznes...
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow: #!$%@?, ale taka mentalność tylko w Polsce. serio, nigdzie w żadnym kraju Europy czy w USA nie spotkałem się z takim podejściem, ja #!$%@? XD przecież ten kraj pod względem zleceń IT, prac graficznych itp. to jest januszowo 2.0 ()


@kazzr: a ile w tej Europie czy USA idiotów zakłada pierdyliard kont na alliexpress zeby kupować gowno? xD to jest mentalność całego kraju...
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow: Jak odpowiedziałeś na takie poniżenie? ( )

Trzeba było powiedzieć, że od sąsiada dostajesz dobrą flaszkę za przeinstalowanie sterowników (max 10 minut roboty), bo w sumie to bardzo często prawda w moim przypadku, a i tak czuję się jak frajer, bo muszę buty ubrać i umyć zęby XD
  • Odpowiedz
@d1ck: 300 zł za logotyp w 3D i jeszcze do tego "na wczoraj" to bardzo mało. 1k za projekt 2D z księgą znaku to często norma...
  • Odpowiedz
@WielkiZderzaczHadronow:
Do gościa nad Tobą miałabyc ta wiadomość.
A czy nisko to nie wiem. ~80pln za godzinę pracy to jest złe.
@d1ck:
Jesli bardzo chcesz to mogę się dowiedzieć jutro dokładniej, rozmowa telefoniczna plus kilka zarysow projektu na email. Mieli oddzwonić jak się namysla co dalej. Póki co cisza wiec jutro się delikatnie przypomnę co by nie czekać aż sami się odezwa
  • Odpowiedz
@prisk:
Jak kiedyś się wyumiem perfecto i zostane mistrzem obróbki z bogatym portfolio i historia pracy z wielkimi korporacjami tez będę kasować po tysiąca za pół dnia pracy:)
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow: @OSH1980: Poszłam kiedyś do szefa z wnioskiem o podwyżkę. Rzecze mi w te słowa: "Przecież pani tylko siedzi i czyta książki, w dodatku naukowe, więc się pani przy tym uczy. Ja pani nic za to płacić nie powinienem, bo to i tak sama korzyść dla pani!"... (redaktor here)
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow: 300 zeta za 3D to mają jak w promocji! Takiej z Lidla. 60 zł to jest kpina mi by było wstyd zaproponować coś takiego. Praca grafika w tym kraju, przy negocjacji stawek to jest masakra. Jeszcze przy WWW idzie wyciągnąć coś więcej bo trochę wyższy poziom wtajemniczenia i Januszexy nie ogarniają.

Ale Paaanie 3 kliki myszką to gówno nie robota.
  • Odpowiedz