Wpis z mikrobloga

@wlaczkomputer: Ja nie mówię o wyroku śmierci tylko odnoszę się do Twojego pytania:
"- czy zepsuty staw jest przyczyną zgonów?
- czy naprawiony staw przedłuża życie?
- czy jego zepsuty staw jest sytuacją zagrożenia życia?"
Odpowiedz na pytanie nr 2: tak, naprawiony staw przedłuża życie.
Endoproteza biodra w szpitalu przy Unii to 2040 ROK


Ale ale.

W Koszalinie czy w drawsku są to tylko 2 lata czekania.


@MajkelEm: Ma wybór.
Praktycznie każde złożone rozumowanie można rozłożyć na więcej mniej złożonych z którymi znacznie łatwiej sobie poradzić. Można współczuć pacjentowi o którym mowa ale bez przesady.
Nawet nieleczona próchnica może się przyczynić do pogorszenia stanu zdrowia i szybszej śmierci.
Koszalin i Drawsko leżą w tej samej galaktyce
@MajkelEm: Wiem. Minimum 15 lat....w podanym szpitalu. W innych jest znacznie krócej.
Ludzie w błahych sprawach sprawdzają terminy realizacji i koszty u wielu wykonawców np. remont mieszkania, naprawa samochodu a tu jeb, pierwszy podany termin traktują jak ostateczny wyrok.

W ogóle co za pomysł żeby z takim czymś iść na SOR? Może jeszcze ze skaleczeniem na OIOM czy inny OIT?
@Inkwizycja: No pacz Pan 8 lat rządziła Platforma z PSL i ostatnio Kopacz mówiła że ich rządy to pasmo sukcesów, buhaahhahahhaa a lemingi dalej na PO będą głosować. 8 lat, 8 #!$%@? lat zmarnowali te #!$%@? z Platformy.
@graf_zero: ze co? Lekarz zawalil sprawe wystawiajac skierowanie? Przeciez w takim przypadku wystawia sie skierowania na procedure, a to pacjent wybiera miejsce.
Ten kolejkomat nie jest zbyt aktualny, wlasciwie nikt nie wie co ile go aktualizuja
@Inkwizycja: Zastawia mnie co w takiej sytuacji miałaby zrobić osoba w wieku produkcyjnym która musi zarabiać na życie a nie ma hajsu na operacja bo nie zarabiała tych mitycznych 15k by odłożyć?
ZUS tymczasowej renty nie da bo powie że osoba zdrowa. Chory ma iść pod most czy do przytułka bo nie może pracować z powodu rozwalonego stawu? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Owszem jakiś czas L4 ale
@su1ik: Lekarz zawalił bo nie pomógł pacjentowi uzyskać odpowiedniej informacji.
Śmiało można założyć że ten pacjent nie miał kontaktu ze zbyt dużą liczbą lekarzy, więc to właśnie ten wystawiający skierowanie był jedynym który mógł go pokierować co i jak.

A co do kolejkomatu. Nawet jeśli jest niezbyt aktualny, to jednak jest to różnica 2 lata vs 15 lat. Podejrzewam że relacja tego typu występuje.