Wpis z mikrobloga

@wlaczkomputer: opowi chodziło o absurdalny czas czekania, a ty wbiles sobie do glowy ten staw. Po drugie, nie traktuj każdego własną miarą - nie każdy, aby coś zrozumieć, musi miec quiz. Po trzecie, lepiej to wyłącz ten komputer i znajdz sobie hobby. Chcesz się popisać? Popisuj się przed matką.
  • Odpowiedz
@graf_zero: gość mówił, ze ma siedemdziesiąt ileś lat do lekarza i on tego nie doczeka. Nie zrozumiałem dokładnie wieku bo był załamany. Gość przyjechał ze skierowaniem od lekarza z jakiejś wiochy z zachodniopomorskiego, czekał 2h żeby się dowiedzieć, ze musi poczekać jeszcze 15 lat. SOR jest obok przyjęć do szpitala. Sądzisz, ze ściemniam?
  • Odpowiedz
@wlaczkomputer to sobie wyobraź, że z dnia na dzień dowiadujesz się o tym że już nigdy nie ruszysz się z łóżka. W tym wieku brak ruchu i obniżone morale prowadzą tylko w jedną stronę.
  • Odpowiedz
@wlaczkomputer: Sprawny staw może wydłużyć życie. Jeśli facet będzie długo unieruchomiony to może dojść do problemów z krazeniem.
Mam sąsiadkę która sobie sama uzbierala na taki zabieg i jej życie się odmieniło po wymianie jednego stawu do tego stopnia, że teraz sobie odmawia wszelkich zbędnych przyjemności byle szybko uzbierać na druga wymianę. Była cieniem człowieka, żeby przejść do toalety musiała trzymać się mebli i zajmowało jej to kilka minut, była zależna
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: Nie, chodziło mi o szczegóły.
Bo nie rozumiałem dlaczego wybrał się na SOR. Teraz rozumiem.


Ale wracając do tematu.
Nie wierzyłem, ale PODANY CZAS OCZEKIWANIA JEST PRAWDZIWY!!!!
Endoproteza biodra w szpitalu przy Unii to 2040 ROK

Ale ale.
W Koszalinie czy w drawsku są to tylko 2 lata czekania.
Polecam kolejkomat.
http://kolejki.nfz.gov.pl/Informator/Index/

A cała sprawa pokazuje jak słabo działa system obsługi klienta w służbie zdrowia na tym najniższym poziomie.
Sprawę
  • Odpowiedz
@wlaczkomputer typie nie wiem ile masz lat, ale życie nie składa się z takich banalnych rozumowan jakie tu wypisujesz. Odpowiem w skrócie na Twoje quizy, czy brak operacji stawu biodrowego wpływa bezpośrednio na zagrozenie zdrowia i życia? - Nie. Czy może się znacząco przyczynic do pogorszenia stanu zdrowia i śmierci? - TAK. Pozdrawiam cieplutko
  • Odpowiedz
@wlaczkomputer: Ale problemy będą się pogłębiać i w końcu go uziemią. Już nie wspomnę nawet o tym jak komfort życia i samopoczucie mogą wpływać na jego zdrowie w innych aspektach. A jak poczeka te 15 lat (o ile doczeka) to powiedzą że mu nie wymienia, bo serce ma słabe.
  • Odpowiedz