Wpis z mikrobloga

Od dlugiego czasu hobbystycznie interesuje sie webdevem. Kioedys sporo pisalem w C++ i w C#.
Postanowilem, ze chce sprobowac stopniowo przejsc z inzynierowania na programowanie.
O PHP,JS wiem sporo bo troche pisalem, pisze dalej i czytam w necie ile moge, ale tak sie zastanawiam czy jednak nie warto by zakupic jakiejs dobrej ksiazki o PHP7 i o JS ES6 tak zeby uporzadkowac i ugruntowac wiedze, ktora jednak mam chaotyczna przez samouctwo. Jak myslicie, warto? Chodzi tez o to by nauczyc sie terminologii o ktora ktos kiedys moze zapytac jesli mialbym jakas rozmowe, albo po prostu zeby moc to wpisac w CV uczciwie, bo np bez tego przejda mi kolo nosa jakies oferty itp. Chodzi tez po prostu o to by zrobic to dla siebie - uporzadkowac i powiekszyc wiedze.

#programowanie #webdev #php #javascript
  • 19
@wczoraj: nie mowie, ze nie znam. Mowie, ze ucze sie od zawsze sam. Nie studiowalem IT, nie programowalem z kims profesjonalnym, zeby wyszlo ze nie znam jakis tam terminow itp
@ozzie: czemu python a nie php? W PHP troche siedze i ogarniam, chociaz w Pythonie kiedys napisalem znajomej program na zaliczenie w 2h wczesniej nie dotykajac go Pythona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czemu python a nie php?


@trustME: Pewnie poleca to w czym pisze. Zwykły offtop.

A co to tematu, to nie warto.

Nie studiowalem IT, nie programowalem z kims profesjonalnym, zeby wyszlo ze nie znam jakis tam terminow itp


Mam wrażenie, że wierzysz w jakiś zbiór rzeczy, których używasz, ale nie wiesz, jak się nazywają. To nie ma sensu. Po prostu rób swoje.