Wpis z mikrobloga

#rower Ma ktoś może buty (MTB) SPD Northwave i mógłby napisać coś o rozmiarówce tego producenta? Coś mi się wydaje, że mają ją zaniżoną, a chcę kupić online. Ten sam rozmiar w Shimano ma wkładkę krótszą o 7 mm.
A może ktoś ma buty Northwave i zwykłe adidasy Puma i mógłby podać numery obu par?
Z drugiej strony wkładka mojego numeru w Shimano jest tylko 3 mm dłuższa od długości stopy. Czy aby nie za mało? Aktualnie jeżdżę w wysokich, dość grubych skarpetach.
  • 7
  • Odpowiedz
wkładka mojego numeru w Shimano jest tylko 3 mm dłuższa od długości stopy. Czy aby nie za mało?


@Pieseu: za mało, Shimano ma zawyżoną numerację, ja kupiłem rozmiar większe niz noszę i są idealne, a przymierzałem też dwa rozmiary większe niż normalne buty i inny model też na mnie pasował. jedne szosowe a te drugie MTB.. co do NW to nie wiem...
  • Odpowiedz
@Pieseu: Mam Northwave Spike Pro w rozmiarze 45 EU / 11 UK / 12 US / 29,3 cm wkładka. Sugerowałem się właśnie wkładką bo 29,5 mam w Asics-ach do biegania jednak zonk bo NW okazały się za małe.
  • Odpowiedz
@2YT4U: asics ma zla rozmiarowke. od lat kupuje buty wg rozmiaru wkladki i tylko asicsy byly za duze. zapomnialem o tym kupujac kolejne i znowu mam minimalnie za duzo miejsca, nawet mimo grubszych skarpet.
  • Odpowiedz
@skethoo: Numery mają faktycznie pomylone (29,5cm to w Asics nr 46,5) ale długość wkładki się zgadza z innymi moimi butami. Wg mnie to Northwave sciemnia coś z dlugoscią wkładki i bliżej jej do 28,5cm albo to ja muszę sobie zastrugać stopy...
  • Odpowiedz