Wpis z mikrobloga

Wielu ludzi nie docenia obrazka z kosmonautą, uważają go za prymitywny, a moderacja go usuwa i za niego banuje. Skąd się to bierze? Moim zdaniem z niewiedzy i ignorancji. Ludzie, a zwłaszcza wykopki nie lubią się przyznawać, nawet sami przed sobą że czegoś nie rozumieją. Humor i sztuka, którą łączy w sobie ten mem (nie lubię tego słowa ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) są dodatkowo bardzo subtelną dziedziną, która zależy od subiektywnych opinii i upodobań więc w zasadzie nigdy nie ma sytuacji, że coś podoba się wszystkim. Należy przy tym jednak zawsze pamiętać, że to, że coś się tobie nie podoba nie znaczy że nie ma wartości. Plus to, że nie każdy wszystko zrozumie i trafi do niego przekaz.

Kosmonauta do tego nawet wśród osób które lubią tego mema jest zbyt trywializowany i uważam, że ma dużo większą wartość niż nam się wydaje. Zasługuje on na dyskusję i na analizy. Pozwólcie że ja pokuszę się o taką.

O co w nim chodzi? Moim zdaniem chodzi w nim o wiele rzeczy. Mogę je błędnie interpretować, autor mógł nie mieć tego na myśli tworząc to ale sztuka "jest" i niesie przekaz sama. Jestem z tych ludzi, którzy twierdzą, że twórcy paradoksalnie sztukę uwalniają, a nie ją tworzą.

1. Absurd.
Jest to niewątpliwie przedstawiciel nurtu humoru absurdu, który w ostatnich latach mocno rozwija się w internecie i moim zdaniem wyznacza on nasze czasy. Ma zazwyczaj charakter prosty, że tak powiem "szybki" i bardzo ciężko go wytłumaczyć i zdefiniować. Zazwyczaj właściwie nie da się powiedzieć dlaczego to coś jest śmieszne. Ale dla wielu jest. Tak też jest z kosmonautą.
2.Polskość.
Moim zdaniem kosmonauta ma przedstawiać, naświetlać i wyśmiewać polską mentalność (choć nie tylko polską, a w zasadzie nawet ludzką). Nie lubię plucia no polskość i polaków, ale takie coś, tak jak na przykład w przypadku Testovirona może spowodować pozytywną reakcję i jest dla społeczeństwa bardzo cenna, gdyż pokazuje problemy, które można, a nawet powinno się poprawić.
Podpis w memie jest dla mnie takim właśnie krzykiem wąsatego polaka-janusza, który zwraca się przesadnie wulgarną agresją i nienawiścią wobec człowieka, który po prostu spełnił swoje marzenia. Ludzie często zamiast podziwiać takie osoby, szanować ich, nienawidzą, gdyż boli ich własne życie.
Kto z nas nie chciał być w dzieciństwie kosmonautą? Nawet teraz wielu z nas by tego chciało. Widok człowieka, który to osiągnął wywołuje często w ludziach rozgoryczenie, zazdrość która przemienia się w nienawiść.
I to moim zdaniem pokazuje ten mem.



#gownowpis #kosmonauta #gruparatowaniapoziomu
  • 8
  • Odpowiedz