Wpis z mikrobloga

Mirko stolarze z #stolarstwo mam drzewnianą dechę, 1000/300/30 sosna lub świerk nie pamiętam, stopień do schodów.
( ͡ ͜ʖ ͡) robię z tego półkę na wina, mam kilka pytań, potrzebuję nawiercić w owej desce kilka otworów ø25 pod kątem +/- 70' jak to wywiercić aby wszystkie otwory były pod tym samym kątem, nie mam dostępu do wiertarki stołowej. Lepiej otwornicą czy wiertłem łopatkowym. Jak już uporam się z wierceniem to chcę polakierować dechę na wysoki połysk, i jak to zrobić i czy jest z tym naprawdę dużo roboty. Obiecuję ze pochwalę się na mirko efektem. #kiciochpyta #diy #drewno
  • 6
@Sibikk: Wywierć otwór prosty w kawałku drewna, przytnij to drewno na odpowiedni kąt i użyj jako prowadnicy. Użyj wiertła typu forstner: https://en.wikipedia.org/wiki/Drill_bit#Forstner_bits. Otwornicą i łopatkowym zrobisz sobie krzywdę. Nie trzymaj tego ręką - musisz mieć ścisk stolarski.

Dechę na początek perfekcyjnie wyszlifuj. Zacznij od papieru 80 skończ na ~400. Po pierwszej warstwie lakieru jak wyschnie wyszlifuj delikatnym papierem na gładko i kolejną warstwę lakieru. Możesz dać tyle warstw ile masz ochote.
@gozwei: Thx za porady, akurat mam takie wiertła z pewnej niemieckiej sieciówki :-) zacząłem od 120 na gąbce teraz jestem na 600 :D w zapasie mam 1200 i 1600 ( ͡º ͜ʖ͡º) chyba trochę zaszalałem. Lakier wodny zda egzamin?
Mirosławy i Mirabelki jakoś w październiku obiecałem że podzielę się krótką relacją z prac nad ścienny smart wieszakiem na wino dla Cumpla i jego przyszłej , miał być prezent ślubny... Otóż ślub był w listopadzie wieszak dostali w maju ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) co poradzić, takie terminy ( ͡° ͜ʖ ͡