Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy!

Składam mocny komputer do gier, który ma wystarczyć na kilka lat (przy ew. upgradzie grafiki za jakiś czas). Mam już monitor full hd 27" i klawiaturę. Spędziłem kilkanaście wieczorów na analizie rynku (wypadłem z obiegu już dawno temu, z 10 lat), czytaniu rankingów, testów, recenzji, forów, specyfikacji sprzętu, itp. Komputer ma być wydajny ale jednocześnie cichy (kiedyś tak się nie dało - widzę, że sporo się zmieniło), dlatego taka a nie inna obudowa i chłodzenie. Poradźcie proszę czy dobrze wybrałem i co ewentualnie warto poprawić:

http://pcpartpicker.com/list/dbgtWX

#hardware #komputery #pcmasterrace #skladamkomputer
  • 12
@Dolan: Myślałem o tym, ale to ~1000 zł za jakieś +10% wydajności przy wybranym 1070 - moim zdaniem nieopłacalne. Za jakieś 2 lata 1080 pewnie będzie stał sporo poniżej 2000 i wtedy będę brał pod uwagę upgrade do jakiejś fabrycznie podkręconej 1080.
Poza tym myślę, że do full hd 1070 wystarczy na najbliższe 2 lata w zupełności. Mam taką nadzieję.
@Szturmowiec: Zależy mi przede wszystkim na jak najcichszej myszy, przy jednoczesnym nadawaniu się do grania. Została mi ona polecona jako spełniająca te wymagania. Zastanawiałem się też nad Logitech M330 Silent Plus ale może być tak, że nadaje się tylko do pracy biurowej. Dzięki za ostrzeżenie, będę chciał zobaczyć tego Rivala na żywo i sprawdzić jak leży w dłoni (mam nie za duże dłonie) oraz jak słychać klikanie.
@mamrotekk: Masz rację, tutaj różnica w cenie to ok. 500 zł, więc wybór jest trudny, ale bardziej przychylam się w stronę i7 - już wyjaśniam dlaczego. Długo nad tym myślałem i rzeczywiście większość testów pokazuje marginalną różnicę (1-2 fps) w grach pomiędzy i7-6700k a i5-6600k ale są też takie testy, gdzie różnica wynosi kilkanaście % (nadal mówię o grach). Można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości nowe gry mogą zacząć wykorzystywać
@Strider: Moim zdaniem mylnie oceniłeś future-proof, bo póki co przyszłość rysuje się tak że to prędzej GPU przejmie całą moc obliczeniową do gier dzieki dx 12 niż to że producenci będą kompilować swoje produkcje pod 8 wątkowe procki. jedyny sensowny argument to ten z IT. Ale jak sam pisałeś szukasz pc do gier wiec przez taki pryzmat go oceniam.
@Crosshairs: Komputer muszę złożyć jeszcze w tym roku, więc niestety nie da rady. Poza tym domyślam się, że będzie potrzebny nowy chipset (z270), żeby wykorzystać w pełni nowy standard, a co za tym idzie nowe płyty - wszystko z podatkiem od nowości oraz problemami wieku dziecięcego...