Wpis z mikrobloga

Z okazji pierwszej rocznicy objęcia rządów przez Dobrą Zmianę Prawych i Sprawiedliwych postanowiłem wkleić w oryginalnej formie mój post, jaki popełniłem równo rok temu na parę dni przed zaprzysiężeniem obecnego rzadu przewidując małą zmianę narracji w zdominowanym przez konserwoidową prawicę populistyczną internecie i moje przewidywania w sprawie retoryki nowego obozu rządowego, jego mediów, jego klakierów no i... Chyba nie pomyliłem się za bardzo, niestety. Przysięgam, chciałem wierzyć, że przesadzam i dramatyzuję. Jednak ogromu szaleństwa w niektórych aspektach jakie dzieją się teraz nawet się nie spodziewałem...

[Październik 2015] link

Wielu zwolenników PiS obrusza się na uwagi, iż w swoim oddaniu zarówno wodzowi partyjnemu, jak i całemu środowisku i swoistej machinie kreowania rzeczywistości silnie opartej na 'przyjaznych' mediach i zaprzyjaźnionych 'dziennikarzach' nie różnią się szczególnie od fanatyków Platformy Obywatelskiej, silnych zwolenników mediów zwanych tzw. 'salonowymi' czy też 'reżimowymi' oraz ogólnych zwolenników obecnej władzy. Zawsze jest błyskawiczne wyparcie, odbicie piłeczki, które paradoksalnie pokazuje jak silnie przywiązany i oparty na fanatycznym, ślepym umiłowaniu do PiSowej opcji politycznej jest mózg takiego delikwenta i generalnie kreowanie poglądu, że wszystkie negatywne cechy u fanatyka partyjnego występują tylko po stronie PO.

Dobrze wiemy, jakie są głowne zarzuty zwolenników PiS w stronę zwolenników (jeszcze) obecnej władzy:

1) Wyolbrzymianie dokonań władzy na arenie międzynarodowej, które awansuje się na miano wielkiego sukcesu i przy okazji uwypuklenie cebulackich kompleksów w postaci 'NO WRESZCIE NIE MA WSTYDU ZAGRANICO, NIE TO CO ZA KACZORA [1]'
2) Każde dokonanie rządu to sukces, który da się wybronić
3) Każda krytyka odbijana w spokojny argument 'przynajmniej nie jest, jak za Kaczora [2]'
4) Przyjazne media oprócz mniej lub bardziej subtelnego przymilania się rządowi ciągle walą w opozycję
5) Krytyka obozu rządzącego przez opozycję? 'Bo Kaczor [3] to lepszy był? Co to za opluwanie i szkalowanie!'

No i fajnie. Ale teraz wyobraźcie sobie, co będzie po zaprzysiężeniu nowego rządu, które formować na pewno w większości, jak i nie w całości - no nie oszukujmy się, będzie Prawo i Sprawiedliwość. Wszystkie media 'niezależne' obecnie bedące tubą propagandową PiS staną się mediami 'prorządowymi' w logicznym ciągu zdarzeń, które teraz wezmą się za uprawianie takiego samego stronniczego politycznego zakłamania, które przez 8 lat wytykało oponentom. Nie gdybam, już teraz mamy próbkę w postaci żenującego promowania każdego drobnego dokonania prezydenta Dudy, więc wiadomo, czego się można spodziewać od grudnia b.r. Co najlepsze, jak zwykle, takie media nie będą się nazywać otwarcie 'prorządowymi', bo przecież to ma pejoratywny wydźwięk, górnolotnie one będą 'po prostu świadomie informować o naprawie kraju'!

Teraz ludzie gardzący tak bardzo oklepanymi i wszechobecnymi 'lemingami' sami prawdopodobnie przejmą wyżej wymieniony pięciopunktowy schemat, a wyżej wymienione punktu [1], [2] i [3] zastąpi PO/Tusk/Kopacz. O ile zakład, że od grudnia wykładnia naszych oświeconych, przeciwnych propagandzie, zakłamaniu rzeczywistości i fanatycznemu oddaniu władzy tak bardzo zalewających ostatnio wykop kolejnymi gównotrollami będą tak kształtować rzeczywistość?

Opozycja opluwa premier Szydło! Odważyli się kłamać, że nie ma pieniędzy w budżecie na 500 zł/dziecko gdy w istocie jednak jest!'

Kolejny sukces premier Szydło! Polska wstaje z kolan!

Polska silnym graczem w Europie! PKB nie rośnie, ale to tylko PO wmówiło, że ono coś znaczy!

Kopacz znowu atakuje premier Szydło, nie ma wstydu!

Minister Edukacji wprowadził religię na maturze, niszczący Polskę przemysł pogardy już jazgocze!

Minister Obrony anulował przetarg na Caracale, opozycja krytykuje bo nie kocha Polski!

Przemysł pogardy uderza w rząd, wzrost cen w supermarketach to wina PiS, może jeszcze śnieg?'

I tak okreslenie 'prorządowa propaganda' przestanie istnieć, bo to będzie 'świadome umiłowanie ojczyzny' i 'kredyt zaufania w stronę władzy'. A że to również zakłamane, podkoloryzowane i zerojedynkowe? Co tam.. Serio, strach się bać co stanie się z tym portalem od nowego roku jak PiSowskie trolle nie zwolnią z tempem swojego spamu. Wypok stanie się... Tubą propagandową rządu i lemingozy, cały system oceny rzeczywistości budowany przez 8 lat rychło upadnie xD

[koniec cytatu]


#dobrazmiana #neuropa #pis #bekazprawakow #mowiejakjest #takbylo #gorzkiezale #polityka #tysiacurojenniezaleznychmediow
KazachzAlmaty - Z okazji pierwszej rocznicy objęcia rządów przez Dobrą Zmianę Prawych...

źródło: comment_x2IDFOOuDB6mUr0FEyigrilyBO8dByPK.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz