Wpis z mikrobloga

@FlameRunner
@laggeros No to tak. Zamierzam recablowac Maxell Retro DJ, idzie do nich przez kabel tylko lewy kanał? Więc przy lutowaniu kabla jack jack jak znaleźć w kablu i jackach lewy kanał i masę? Jak odróżnić w sonolene 3014 masę od kanału? Ekran zostawić ale nie lutowac?
@bartan1002: w tym kablu masz 2 żyły i mase. masa to ta bez tego plastiku. No przez ten jeden kabel oba kanały ciągniesz. A który jest który to multimetrem sprawdź a jak nie masz to przyłóż lutownice nagrzaną i zobacz gdzie we wtyczce się nagrzewa
@FlameRunner widziałem trochę efektów twojej pracy więc myślę, że nie jedne słuchawki recablowałeś sonolene, widzę, że jest tam czerwony i czarny kabelek więc może pamiętasz który jest lewy a który prawy?
@bartan1002: Kolory to tylko umowna sprawa, patrząc na budowę Sonolene 3014 czerwony i czarny są identyczne. Lewy będzie ten, który podepniesz do czubka wtyczki, a prawy ten podpięty do pierścienia. Dla zachowania umownych kolorów daj czerwony jako prawy.
Oprócz tego potrzebujesz masy podpiętej do tulei. Nie jest to co prawda zgodne ze sztuką, ale w przypadku Twoich słuchawek myślę spokojnie możesz wykorzystać do tego celu przewód masowy z Sonolene, ten nieizolowany.
@FlameRunner Dobra, dziękuję pięknie. Już rozumiem. Jak coś mogę pisać z pytaniami na pw? Jak przypnę masę do tulei to będzie ok z innymi słuchawkami jakbym zmienił? Aha i przy oplocie multifilament 3,5 będzie ok grubość jak wywalę ten oryginalny gumowy "oplot"?
@bartan1002: Do wypruwania żył i dawania tego w oplot znacznie lepiej nadaje się Canare L-4E5C.

Jak weźmiesz z Sonolene 3014 dwie żyły + masę i dasz to w ten oplot, to będzie luźno. Myślałem, że chcesz po prostu dać "całego" Sonolene 3014...