Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy, kupiłem akwarium od pewnego janusza i wcisną mi popsuty filtr. #akwarium ma 130l potrzebuje szybko kupić nowy filtr dobry podajcie jakieś konkretne modele bo kompletnie się na tym nie znam. Nie musi być to najwyższa półka ale też nie chińskie cudo. Pomożecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#akwarystyka
  • 20
  • Odpowiedz
@Domenico: Zasada w filtrach jest taka, przede wszystkim kubelek :) Dwa - kazdy filtr ma okreslona pojemnosc akwarium jaka obsluguje. Jesli masz akwarium 130 litrow i dwa filtry a) od 60 do 130 litrow i b) od 130 do 250 - TO ZAWSZE WYBIERASZ TEN DRUGI
  • Odpowiedz
@Domenico: To wez przez allegro raty :) 30 zl miesiecznie, to nie kosmos. Czytaj co napisalem, ja ten filtr mam zalozony w akwarium 105litrow. Na wlot mam prefiltr i jest idealnie. Prefiltr czyszcze raz na miesiac, caly kubel dwa razy do roku - i to tez bardziej na zasadzie przesmarowania uszczelki :) I... tak jak napisalem wyzej, on jest do 250 :) uwierz mi, to jest odpowiednia wielkosc do akwarium.
  • Odpowiedz
@Domenico: Nie mialem go nigdy, chociaz rozwzalem go rownolegle z Unimaxem :) Jest o nim sporo opinii uzytkownikow, z tego co sie zorientowalem, to potrafi puscic wode (ale, na ile to lewe rece uzytkownikow, a na ile wady fabryczne - nie wiadomo), Poza tym o kazdym filtrze, znajdziesz takie opinie - nawet eheim potrafi cieknac, jak sie uszczelka wypierdzi :). Oprocz tego - filtr jak filtr. Wklady przez ktore leci woda
  • Odpowiedz
@Domenico: Miałem chińczyka hw-302b po pierwszym czyszczeniu zaczął buczeć. Teraz mam aquaela unimax 250. Uważam go za nadfiltr - cichy i od roku go nie czyściłem. Wydajność jak z pierwszego dnia po włączeniu.
  • Odpowiedz
@Domenico: Poszukaj sobie Eheim Classic 2213 wyprodukowany w RFN na początku lat 90. Te jednostki są niezniszczalne. Miałem takiego jakieś 5 lat temu. U mnie pracował 3 lata bez żadnego problemu. Idealnie cichy i tani. Nówki są sprzedawane do dzisiaj.
  • Odpowiedz