Wpis z mikrobloga

@highlander: używam osmc od prawie roku, nic mi się nie wiesza. W tle pracuje transmission, tvheadend, ftp, samba, ddns. Ostatnio przeniosłem system na pendrive, dzięki temu chodzi jeszcze szybciej. Najbardziej widać różnicę przy ładowaniu kanałów z tunera DVB-T.
@highlander: używałem plexa do streamingu i byłem zawiedziony, za mało mocy na stream z napisami, non stop freeze, w ogóle żeby dało radę z napisami nadpisywanie mnóstwa plików które po updatecie na nowo trzeba edytować. Jeśli ma to działać to musisz zrezygnować z konwersji i używać tylko streamingu. Ja przeszedłem na osmc i nigdy nie byłem bardziej zadowolony z maliny.
@qwelukasz: zainstalowałem TVHeadend Server poprzez app store w osmc. Z poziomu przeglądarki skonfigurowałem TVHeadend, dodałem multipleksy. W kodi w dodatkach aktywowałem TVHeadend HTPS Client, w konfiguracji dodatku wpisałem login i hasło do osmc. Wtedy automatycznie wyswietlą się kanały tv w kodi
@highlander: nie mam kablówki, nie wiem czy istnieją dekodery DVB-C na usb z obsługą technologii, którą stosuje upc / multimedia. Spotkałem się natomiast z tunerami satelitarnymi na usb.
@highlander: Mając uruchomiony serwer tvheadend na raspberrypi możesz sobie też skonfigurować na innych urządzeniach z kodi (np. Android) klienta tvheadend i masz w domu telewizję naziemną po LANie