Wpis z mikrobloga

#emigracja #kanada

Po prawie dwóch latach tutaj przyszedł czas na bardzo ważny zawodowy wniosek. Naprawdę ciężko tutaj o dobrego pracownika, a podejście ludzi do pracy jest czasem przerażające... Pracuje w branży transportowej (kurierka) zaczynałem jako kierowca znam temat bardzo dobrze, teraz bardziej zarządzam organizacją tego bałaganu i czasami brak już na to sił.
Nie wyobrażam sobie, że w Polsce można było zadzwonić rano i powiedzieć, że boli mnie brzuch i nie przychodzę, tzn wyobrażam, ale nie 2 -3 razy w miesiącu. Duża jest też śmiertelność babć, okazuje się też, że jest ich więcej niż 2...
Ludzie strasznie tutaj delikatni, niekiedy nie można nawet zwrócić konstruktywnie uwagi na błędy..obraza majestatu. Na 15 kierowców , 3 to Polacy - najlepsi.

Także teges , to w ramach ciekawostki było :)

#gorzkiezale
  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
Między miastowa ale w obrębie prowincji. Z reguły jakieś 500 km dziennie i 80-90 stopów :)
W teorii nie zatrudniamy nikogo bez " comercial experience driving" ale jak kandydat rokuje to można to przeskoczyć:)

@panjan1111
  • Odpowiedz
@gruby007: hehe, dzięki( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja siedzę w Toronto teraz. Myślałem o tym aby jeździć zupełnie na tzw "tirze" czyli możliwie najdalej, najwięcej itd.To co piszesz jest ciekawe, jednak to bardziej praca, niż jeżdżenie byle dalej :)
  • Odpowiedz
@gruby007: Cześć, pytanie mam (w zasadzie to kilka):
1) można się zatrudnić w okresie wakacyjnym (lipiec-wrzesień)?
2) ciężko dostać pozwolenie na pracę?
3) jaki jest miesięczny koszt życia?
4) jakie są zarobki dla kuriera?
5) czy polskie prawo jazdy jest respektowane w Kanadzie?
  • Odpowiedz
  • 0
@mwmichal jako pracę wakacyjną możesz sobie darować Kanade, sam przelot Cię zje, i przy takim okresie to chyba tylko robota czarno na wizie turystycznej
  • Odpowiedz